Rezultate te kerkimit per termin: +Roland +Shyti

Total: 136
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.055Z

Hakmarrja për Drejtësi e vëllezërve Shyti shpallet e pafajshme

Organizata Hakmarrja për Drejtësi është shpallur sot e pafajshme nga Apeli për Krimet e Rënda, ndryshe nga gjithë vendimet e shkallëve të tjera të gjykimit. Në mars të 2016 Gjykata e Lartë riktheu për gjykim dosjen Hakmarrja për Drejtësi, duke ia kaluar atë për gjykim Apelit të Kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.342Z

Arapi e Shyti, burg përjetë në Shqipëri, aliz politik në Zvicër

Autori i Lajmit: red.Gjykata e Krimeve të Rënda shpalli fajtorë dhe dënoi dje 10 anëtarët e organizatës kriminale “Hakmarrje për drejtësi”. Pas rreth 12 vjetësh proces gjyqësor, të akuzuar për krime, që nga vrasja, rrëmbimi, vjedhja, plagosja dhe falsifikimi i dokumenteve zyrtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.364Z

Vellezerit Shyti Na u dha edrejta qe perdhosi Berisha

Te tjera rreth shkrimit Akuzat e bera ndaj organizates Shfuqizohen vendimet e Gjykates se Larte nga Gjykata Kushtetuese. Gjykata Kushtetuese ktheu per rishqyrtim ne Gjykaten e Larte dosjen e organizates Hakmarrje per Drejtesi.Sipas Gjykates Kushtetueses eshte shkelur ligji dhe eshte pen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.076Z

Berisha i rikthehet Hakmarrjes për Drejtësi me një akuzë për Roland Shytin

Sali Berisha i është rikthyer sot akuzave të tij për bandën famëkeqe "Hakmarrja për Drejtësi". Sipas ish-kryeministrit, "Qytetari dixhital", i ka denoncuar grabitjen e prones nga banda, që sipas Berishës është "e lidhur koke e kembe me Ramen", pra "Hakmarrja per Drejtesi"! "Atij, terror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.763Z

Nga Aredin Shyti te Spiro Ksera/ Ish-ministrat dhe ish-kryeministrat e arrestuar nga 90-a deri më sot

Nga Roland Qafoku (Publikuar në emisionin Debati në Channel One të ditës së hënë 1 shkurt 2016) 1.AREDIN SHYTI, ish-ministër i Brendshëm (11 maj-16 qershor 1991) U arrestua më 25 korrik 1992 me akzuiën e vrasje me dashje indirekte të 4 personave dhe plagosjen e disa të tjerëve si sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.056Z

Hakmarrja për Drejtësi e Orik Shytit shpallet e pafajshme

Apeli i Krimeve të Rënda ka shpallur të pafajshëm grupin Hakmarrja për drejtësi. Sipas Apelit, provat janë marrë nga policia në mënyrë të paligjshme. Anëtarët e grupit, Kreshnik Spahiu, Orik Shyti, Laert Shyti, Altin Arapi, Gent Caka, Nikolin e Pasho Nevruzaj, Gëzim Gjoni, Roland

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.863Z

“Hakmarrja për Drejtësi”, dy burgime përjetë dhe 174 vjet burg për 9 të pandehurit

Përfundon pas 13 vjetësh një prej proceseve më të gjata gjyqësore në Shqipëri, ai i “Hakmarrjes për Drejtësi”. Gjykata e Krimeve të Rënda i ka dhënë fund gjatë ditës së djeshme këtij procesi, duke i dënuar 9 të pandehurit e kësaj çështjeje me dy burgime të përjetshme dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama