Rezultate te kerkimit per termin: +Roland

Meta: total 1000 / total_found 5919 / time 0.003 / keyword[0] roland / docs[0] 5919 / hits[0] 8519 /
No Pic available
  • 2019-04-02

Librazhd/ Tentojnë të bllokojnë Ramën, arrestohet kreu i PD dhe 5 të tjerë

Kryeministri Edi Rama ndodhej sot në qarkun e Elbasanit ku kreu dy takime për BashkinëQëDuam në Prrenjas dhe Librazhd. Nga aty, kryeministri nuk kurseu as sulmet politike për rivalët e tij, por në kuadër të aksionit opozitar, duket se këta të fundit i janë përgjigjur me revoltë. Sipas

Gazetari i Edi Ramës, Muç Nano: Se votoj më! Ai ka mbaruar, duhet të ikë
  • 2019-03-31

Gazetari i Edi Ramës, Muç Nano: Se votoj më! Ai ka mbaruar, duhet të ikë

Gazetari dhe analisti Mustafa Nano është etiketuar shpesh si gazetari i Edi Ramës, por në një intervistë për Roland Qafokun ai ka thënë se kjo gjë e acaron, pasi kurrë nuk i ka shërbyer pushtetit. Teksa ka rrëfyer raportin e tij me kryeministrin dhe bisedën e fundit me të, Nano ka the

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon kryetarin e Gjykatës së Përmetit
  • 2019-03-21

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon kryetarin e Gjykatës së Përmetit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur shkarkimin nga detyra të kryetarit të Gjykatës së Përmetit, Pashk Gjaci. Mungesa e dokumentacionit për pasuri të vëna nga gjyqtari në Mirditë, Laç e Velipojë si dhe të ardhurat e tij si avokat para nisjes së detyrës si gjyqtar, ngritën p

No Pic available
  • 2019-03-15

Vajzat e viteve 90-të, të bukura në aparatin e Roland Tashos (FOTO)

Të veshura thjesht, ato ngjajnë të bukura në thjeshtësinë e tyre. Në vitet 90-të kur regjimi komunist kishte rënë, fotografi i njohur Roland Tasho përtej fotove historike të realizuara në ato vite, nuk ka harruar të fokusojë në aparatin e tij dhe imazhe të bukurinë natyrore të fem

Lleshaj: PD bëri thirrje që të më rrethojnë shtëpinë
  • 2019-03-11

Lleshaj: PD bëri thirrje që të më rrethojnë shtëpinë

I vënë vazhdimisht në qendër të akuzave që prej protestave të studentëve, Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj thotë se nuk merret me akuzat e opozitës sepse është i paakuzueshëm. Në një intervistë për “Debati në Channel One” me Roland Qafokun, Lleshaj tha se edhe thir

Azile dhe ilaçe/ Popullsia e Shqipërisë po plaket, ja bizneset që do lulëzojnë
  • 2019-03-10

Azile dhe ilaçe/ Popullsia e Shqipërisë po plaket, ja bizneset që do lulëzojnë

Në vitin 2021, Shqipëria pritet të përfshihet në një proces të shpejtë plakje pasi numri i të moshuarve mbi 65 vjeç për 100 të rritur në moshë pune do të kalojnë numrin e të rinjve nën 14 vjeç. Përfshirja në fazën e avancuar të plakjes do të shterojë mundësitë e bizneseve

No Pic available
  • 2019-03-09

E rëndë në Peqin, 14-vjeçari vret me armë vëllain (EMRAT)

Një ngjarje tepër e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Peqin. Mësohet se në fshatin Galush është vrarë me armë gjahu një 21-vjeçar. Viktima është identifikuar si Roland Lleshi dhe policia bën me dije se ai është qëlluar me armë aksidentalisht nga i vëllai 14-vjeçar Kristian