Rezultate te kerkimit per termin: +Roll

Total: 526
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.977Z

Aktorët shqiptarë me “Rock’n Roll” në Bogota të Kolumbisë

07/05/2011  Teatri shqiptar në mars të vitit 2012, në festivalin më të madh të teatrit në botë Teatri shqiptar do të jetë për herë të parë pjesë e evenimentit më të madh teatror botëror që do të zhvillohet në Bogota të Kolumbisë. Bëhet fjalë për shfaqjen “Rock

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.996Z

Rock and Roll mes yjeve

E mërkurë, 19 tetor 2011, NOA- Rock and roll mes yjeve është kjo shfaqja që po jep sateliti CryoSat i Agjencisë Ajrore të Europës (Esa), i cili u rrotullua sa majtas e djathtas për të ekuilibruar instrumentet e tij. Nga dita e lëshimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.854Z

E diel relaksi për Berishën, muzikë rock and roll dhe krenari

Më në fund, kryeministri në largim, Sali Berisha, nuk ka hedhur si zakonisht statuse plot vrer dhe akuza ndaj kundërshtarëve politike, pordy video me muzikë rock and roll. Të paktën sot e ka relaks, ashtu siç shkruan edhe vetë,. Nesër pastaj, me siguri që do të vijojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.378Z

Lou Reed e Ringo Starr hyjnë në Rock and Roll Hall of Fame

Ish-bateristi i grupit The Beatles, Ringo Starr, rokeri Lou Reed, punk bendi Green Day dhe këngëtari Bill Withers janë ndër artistët që arritën të futen sivjet në Rock and Roll Hall of Fame. Starr u përzgjedh në kategorinë e shkëlqimit muzikor si një solo artist, ashtu siç kanë bër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.933Z

Shteti ka pesë ditë pa rroga (por Berisha po shijon rock and roll në Dhërmi)

Ndërsa kryeministri Sali Berisha shijon muzikën rock and roll në brigjet e Dhërmiut, i bindur se ka lënë pas shkretëtirë financiare, në Tiranë e kudo në Shqipëri, buxhetorët po mundohen më kot që të marrin pagat. Prej pesë ditësh, ata nuk kanë marrë pagesat, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.743Z

‘Rock’n’Roll’ në Slloveni dhe Kolumbi

Nga A. Beka më 04 maj 2011 në ora 12:11 Shfaqja” RocknRoll” e regjisorit Dino Mustafiq është ftuar që të marrë pjesë në dy festivale ndërkombëtare prestigjioze. Me datën 16-25 shtator 2011, shfaqja ‘Rock’n’Roll’ do të prezantohet në festivalin ndërko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.496Z

“Rock n’roll” me surle

Të mërkurën mbrëma në Teatrin Kombëtar u dha premiera e parë për këtë vit, “Rock n’rol” e autorit britanik Tom Stoppard, në regji të Dino Mustafiq. Për rreth 3 orë publiku qëndroi afër lojës dhe spektaklit “Rock n’roll”. Nga Albana S. Muja më 14 jana

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama