Rezultate te kerkimit per termin: +Rolling +Stone

Total: 237
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.289Z

Profili i Tsarnaev në Rolling Stone zemëron amerikanët

Revista amerikane  “Rolling Stone” ka shkaktuar një stuhi reagimesh dhe një valë zemërimi pasi në numrin e fundit personazh kryesor është i akuzuari kryesor për silmet me bomba në mataronën e Bostonit Dzhokhar Tsarnaev. Revista tha se kishte bërë një një profil të Tsarnae

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.100Z

Shuhet saksofonisti i Rolling Stone Bobby Keys

Transmetuar me 03122014 - 1624 Ka nderruar jete saksofonisti i grupit Rolling Stone Bobby Keys Ai ka vdekur te marten ne shtepine e tij ne Franklin ne Tenesi SHBA ne moshen 70-vjecare pas nje semundjeje te rendebr br Rolling Stones jane shkaterruar nga vde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.565Z

Like a Rolling Stone, me e bukura e te gjitha koherave

Pas pak vitesh do te mbushe gjysme shekulli, por vazhdon te emocionoje ashtu si te ishte e sapopublikuar. “Like a Rolling Stone”, kenga e njohur e Bob Dylan prezente ne albumin Highway 61 Revisited e 1965, eshte rizgjedhur kenga me e bukur e te gjitha koherave nga revista amer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.050Z

Papa Françesku në kopertinën e Rolling Stone

Papa Françesku u bë i pari papë që del në kopertinën e revistës Rolling Stone, që zakonisht ka në krye yje të rrokut, modele dhe aktorë. I veshur me mantelin e bardhë dhe duke qeshur për kameran, 77 vjeçari është personi më i fundit i kopertinës që shoqërohet me titullin kohët p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.360Z

Rolling Stone: U2 me te miret e 2009-es

U2 kane fituar sondazhin e kritikeve amerikane te revistes “Rolling Stone” per albumin me te mire te 2009-es: “No Line on the Horizon”. Banda irlandeze ka mundur edhe Bruce Springsteen, nderkohe qe CD-ja e dhjetevjecarit eshte shpallur “Kid A” e &ldquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.901Z

Black Eyed Peas në kopertinën e Rolling Stone

Që prej vitit 1998 kanë bërë një rrugë të gjatë por edhe shumë të suksesshme. Grupi britanik i muzikës pop, Black Eyed Peas është një realitet i konsoliduar muzikor dhe këtë e vë në dukje revista prestigjoze “Rolling Stone”. Kjo revistë, e specializuar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.599Z

The Rolling Stone do të kthehen me live show

Grupi i mirënjohur i rokut,The Rolling Stone do të kthehen në skenë me muzikë live ketë verë në Amerikë, ka bërë të ditur, gitaristi i grupit, Ronnie Wood për Billboard. "Po kemi diskutuar për këtë me djemtë e grupit dhe do të jemi në Amerikën Veriore këtë verë", citohet të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama