Rezultate te kerkimit per termin: +Rom

Meta: total 1000 / total_found 20288 / time 0.009 / keyword[0] rom / docs[0] 20288 / hits[0] 36636 /
Morgia: Pres të jem drejtor teknik i Shqipërisë
  • 2017-06-26

Morgia: Pres të jem drejtor teknik i Shqipërisë

Massimo Morgia kandidat për postin e Drejtorit Teknik të përfaqësueses shqiptare të futbollit. 66-vjeçari italian ka zbuluar për mediat përtej Adriatikut se ka patur bisedime me drejtuesit më të lartë të Federatës Shqiptare të Futbollit për ta marrë sa më shpejt këtë detyrë. Në

No Pic available
  • 2017-06-24

Një shqiptar i arrestuar për vrasjen e një 22 vjeçari në Itali

Një shqiptar akuzohet për vrasjen e një 22 vjeçari të komunitetit rom në  Alba Adriatica, provincë e Teramos të martën e 20 qershorit 2017. Mediat italiane shkruajnë se sherri mes Fitim Koldashit dhe Manuel Spinelli ka ndodhur për shkak të një vajze.   I riu rom po dilte nga n

No Pic available
  • 2017-06-24

Emigrantët në Itali më pak të interesuar për të votuar në Shqipëri

Emigrantët shqiptarë në Itali janë të zhgënjyer nga politika shqiptarë, për këtë arsye interesi i tyre është shumë i pakët për të ardhur në Shqipëri dhe për të shprehur vullnetin e tyre. Gazetarja e Ora News në Romë, Alba Kepi thotë se një arsye tjetër që interesi është i

No Pic available
  • 2017-06-21

Inter në ndjekje të Andres Iniesta

Andres Iniesta alternativa e radhës për mesfushën e Interit. Momentalisht është thjeshtë një dëshirë, që ka lindur pasi një darke mes drejtorit sportiv të zikaltërve, Piero Ausilio dhe kolegut të tij blaugrana, Ariedo Braida. Në menu është përfshirë emri i mesfushorit katalanas, i

No Pic available
  • 2017-06-21

Shqiptari masakron me thikë një të ri në Itali

Një i ri shqiptar është arrestuar në Itali pasi akuzohet se është autor i një vrasje. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Alba Adriatika, ku 27-vjeçari me origjinë shqiptare ka masakurar me thikë një 22-vjeçar të komunitetit rom. Mediat italiane raportojnë se ngjarja ka ndodhur k

Plagosi në 2008, ekstradohet nga Italia autori i krimit
  • 2017-06-21

Plagosi në 2008, ekstradohet nga Italia autori i krimit

Interpol Tirana ekstradon nga Milano, Itali drejt vendit tonë shtetasin shqiptar për veprën penale “Vrasje me dashje, mbetur në tentativë” dhe Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municioneve” Një ditë më parë u krye ekstradimi i shtetasit shqiptar, M.GJ 38

Ze Maria vjen në Shqipëri: Ja pse pranova të drejtoj Tiranën
  • 2017-06-17

Ze Maria vjen në Shqipëri: Ja pse pranova të drejtoj Tiranën

Trajneri që me shumë gjasa do të drejtojë Tiranën në sezonin e ri, braziliani Ze Maria, mbërriti në Tiranë për të diskutuar detajet e fundit me drejtuesit e klubit bardheblu. 43-vjeçari shkeli për herë të parë në tokën shqiptare pasi zbriti në avioni i linjës Romë-Tiranë, duke