Rezultate te kerkimit per termin: +Roms

Meta: total 89 / total_found 89 / time 0.026 / keyword[0] roms / docs[0] 89 / hits[0] 119 /
Etruskt, populli i veant nn hijen e romakve
  • 2017-12-18

Etruskt, populli i veant nn hijen e romakve

Pothuajse askush nuk i njeh etruskt, kultura e par e zhvilluar n Italin antike. Ekspozita n Karlsruhe e njeh vizitorin nga afr me kt popull interesant t antikitetit. Etruskt kan jetuar para 2900 vjetsh. Para rreth 2900 vjetsh etruskt u shfaqn nga errsira e historis   e madje deri n shekullin e par

No Pic available
  • 2016-08-31

Guardia di Financa zbuloi parcelat me kanabis përgjatë shtratit të Vjosës

Policia jep detaje të operacionit antikanabis të koduar “Ura e Poçemit” të ndërmarrë ditën e djeshme. Gjithsej janë asgjësur rreth 40.000 rrënjë bimë narkotike e dyshuar të llojit Cannabis Sattiva. Ndërsa janë vënë në pranga 4 shtetas, si autorët e dyshuar të kultivi

No Pic available
  • 2016-08-31

Asgjësohen 10 parcela me 40 mijë rrënjë kanabis, 4 të arrestuar

Katër persona janë arrestuar në Vlorë, pasi akuzohet për kultivim kanabisi. Arrestimi i tyre u bë në kuadër të Operacionit të koduar URA E POÇEMIT, ku u agjësuan rreth 40.000 rrënjë bimë narkotike e dyshuar të llojit Cannabis Sattiva. Sipas policisë në pranga u vunë Sokol Lelaj, 2

Guardia Di Finanza asgjeson mijera rrenje kanabis ne Vlore 4 te arrestuar FOTO VIDEO
  • 2016-08-31

Guardia Di Finanza asgjeson mijera rrenje kanabis ne Vlore 4 te arrestuar FOTO VIDEO

Vlore 31 gusht 2016 NOAal- Nje operacion antikanabis i koduar Ura e Pocemit ka asgjesuar rreth 40 mije rrenje bime narkotike e dyshuar te llojit kanabis sativa duke vene ne pranga kater personabr br Ne kete operacion te zhvilluar gjate dites se djeshme u perfshine rreth 200 forca policore nga toka

Asgjësohen 40.000 rrënjë kanabis përgjatë shtratit të Vjosës; arrestohen 4 persona
  • 2016-08-31

Asgjësohen 40.000 rrënjë kanabis përgjatë shtratit të Vjosës; arrestohen 4 persona

Policia jep detaje të operacionit antikanabis të koduar Ura e Poçemit të ndërmarrë ditën e djeshme. Policia e Vlorës, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, por edhe mbështetur nga monitorimi ajror nga Guardia di Finanza ka bërë të mundur realizimin e këtij operaci

VIDEO/ Vlorë, asgjësohen 40 mijë rrënjë kanabis. Operacionin e ndjek edhe ministri Tahiri
  • 2016-08-31

VIDEO/ Vlorë, asgjësohen 40 mijë rrënjë kanabis. Operacionin e ndjek edhe ministri Tahiri

Policia e Vlorës në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative si dhe mbështetur nga monitorimi ajror nga Guardia di Finanza realizoi një operacion duke asgjësuar rreth 40.000 rrënjë bimë narkotike e dyshuar të llojit Cannabis Sattiva. Gjithashtu janë kapur në flagrancë 4

Video/ Droga lum buzë Vjosës, Italianët e GF dëgjojnë Berishën
  • 2016-08-31

Video/ Droga lum buzë Vjosës, Italianët e GF dëgjojnë Berishën

Ish-Kryeministri Sali Berisha, disa herë ka denoncuar se tek ura e Poçemit ka parcela të pafundme me drogë. Sot policia njofton se ka gjetur plot 40 mijë rrënjë kanabis sativa dhe ka vënë në pranga 4 persona. Ata janë: Sokol Lelaj, 23 vjeç, banues në fshatin Rexhepaj, Vlorë. Altin Lel