Rezultate te kerkimit per termin: +Roms

Total: 82
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.592Z

Totti, edhe pes vjet n Rom

Kapiteni i Roms, Francesco Totti ka nnshkruar kontrat t re pesvjeare me klubin nga kryeqyteti italian. Marrveshja e re e lidh 33 vjearin me Romn deri n vitin 2014 dhe kjo nnkupton se ai do t prfundoj karriern n klubin nga qyteti i tij i lindjes. Pas pensionimit nga futbolli aktiv, Totti pritet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.334Z

Sot finalja e Kupës së Italisë

Inter - Roma finalja e Kups s Italis, q q do t luhet n 20.45 n stadiumin Olimpico t kryeqytetit italian mes dy skuadrave q po luftojn edhe pr titullin kampion, nuk do t jet thjesht nj ndeshje, jo thjesht nj sfid do t jet m shum se nj finale kupe. Mes Roms e Interit duhet t jet ndeshja simbol e nj ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.572Z

Goli m i rndsishm n karrier pr Cassettin

Heroi i Roms n derbin e qytetit kundr Lazios, Marco Cassetti ka thn se goli i fitores 1-0 t dieln ishte m i rndsishmi n karriern e tij. Roma fitoi prballjen me rivalin lokal dhe u ngrit n pozitn e pest n Serie A. sht maksimumi q mund t shpresoj nj futbollist i Roms. T shnosh nj gol si ky dhe ai t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Bogdani, sot titullar në sfidën Roma-Çezena

Seria A Pas ksaj vere t mbushur me botror, eliminatore t Kupave t Europs dhe shum merkato, m n fund sot do t rikthehet Seria A me emocionet e saj. Java e par e kampionatit italian t futbollit do t startoj sot me dy nga ndeshjet e saj, Zhenoa do t udhtoj pr n Udine, pr t’u prballur me Udinezen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.500Z

Takimi Gedafi- Berluskoni. Bisedime për emigracionin

Lideri i Libis, Muamar Gadafi dhe kryeministri italian, Silvio Berluskoni kan marr pjes n ceremoni pr t festuar marrdhniet midis dy vendeve. N ceremonin e zhvilluar n Rom, nj demonstrim i policis dhe nj trupe prej 30 kuajsh dhe kalorsish nga Libia, morrn pjes disa nga njerzit m t rndsishm t biznesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.162Z

Carew nuk shkon n Fenerbahe

Menaxheri i John Carew, e ka prgnjeshtruar mundsin q futbollisti norvegjez, i Aston Villas, t mund ti bashkohet Fenerbahes n janar. S fundmi flitej se klubi turk sht i gatshm t ofroj 8 milion euro pr ish sulmuesin e Roms. Dika do t ndodh n vern e vitit 2010, ose rinovim i kontrats ose transferi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.108Z

Vrau per nje fyerje 22 vjet burg per Engjell Hodaj

Do te kaloje 22 vjet ne burg Engjell Hodaj i cili pas nje sherri ne lokalin e fshatit vrau me arme zjarri shtetasin Eduart Zotaj dhe plagosi rende Blerim Beqiraj Gjykata e Fierit pranoi sot kerkesen e Prokurorise Fier per shpalljen fajtor te te pandehurit Engjell Hodaj duke e denuar me 33 vjet bu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama