Rezultate te kerkimit per termin: +Roman +Polanskin

Total: 16
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.734Z

Aktorja Levis, akuza të reja seksuale për Roman Polanskin

Autori i Lajmit: Redaksia Uashington - Përkeqësohet edhe më shumë pozicioni i Roman Polanskit, i cili ndodhet në arrest shtëpie në Zvicër, në pritje të ekstradimit të mundshëm drejt SHBA. Sharlote Levis, aktorja britanike 42-vjeçare, ka drejtuar gishtin kundër regjisorit, duke tregu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.517Z

Roman Polanski mund të lirohet

Regjisori franko-polak Roman Polanski shumë shpejt mund të dalë prej burgut pas dhënies së garancisë bankare, por me kusht që të mos largohet prej Zvicrës. Lajmi është bërë i ditur prej zëdhënësit të Ministrisë së Drejtësisë. "Nuk kishim zgjidhje tjetër", ka shtuar ndërkaq, mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.054Z

Regjisori Roman Polanski shpëton nga ekstradimi në SHBA

Prodhuesi dhe regjisori i filmave Roman Polanski tha se për të erdhi dita e mirë, pasi gjykata polake refuzoi kërkesën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ta ekstraduar atë pas akuzave për abuzim seksual, të vitit 1977, duke argumentuar se esktradimi i tij nuk pranohet sepse gyqësor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.436Z

Depp i del në mbrojtje Polanskit

Johnny Depp thotë se ka diçka të çuditshme në lidhje me arrestimin e regjisorit të njohur Roman Polanski për një krim që e ka bërë para më shumë se 30 vitesh. “Pse tash? Është e dukshme që ka edhe diçka tjetër pas gjithë kësaj. Dikush me dikë kanë bërë marrëveshje. Padysh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.427Z

Samantha Geimer: Ajo natë me Polanskin

"Nuk kam dashur kurrë që Roman Polanski të përfundonte në burg për atë që bëri. Pavarësisht të gjitha sukseseve që ka arritur në jetë, gjithmonë do të kujtohet si regjisori i madh që abuzoi me një minorene dhe kjo, për një njeri të famshëm si ai, është ndëshkim. Unë e kam f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.344Z

Liri me kusht per Polanskin

Roman Polanski del nga burgu, por lirimi i tij eshte me kusht. Polanski eshte transferuar nga burgu i Winterthur ne nje tjeter vend, per momentin i panjohur, per arsye sigurie dhe mbrojtjeje personale.Regjisori i famshem do te mbaje ne dore nje byzylyk elektronik, i cili sherben si alarm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.957Z

Kineasti në pranga, Polonia e Franca i kërkojnë Uashingtonit të ndërhyjë për lirimin e tij

Varshavë, 27 shtator NOA-Polonia dhe Franca do t'i kërkojnë së bashku Uashingtonit lirimin e kineastit Roman Polanski, i ndaluar pas një mandat arresti amerikan në Zvicër. Sipas agjencisë së lajmeve AFP, lajmi është konfirmuar nga ministri i jashtëm polak, Radoslaë Sikorski. Bashk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama