Rezultate te kerkimit per termin: +Romario

Total: 234
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.065Z

Romario, deputeti futbollist i Brazilit

    Nga fusha e futbollit te kolltuku i parlamentit të Brazilit. Kjo është historia e 44-vjeçarit Romario de Suza Faria, apo të njohur botërisht me emrin Romario. Ish-sulmuesi, kampion i botës me Brazilin në vitin 1994, tashmë është një politikan shumë i pëlqyer në vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.677Z

Portret/ Romario, ose Zotëria 1000 gola!

Romario ka qenë gjithmonë i vetëdijshëm për talentin e tij. Në ditën që u tërhoq nga futbollit, kur e pyetën se cilin futbollist e shikonte si pasardhësin e tij natyral, përgjigja ishte e thjeshtë: Nuk shoh askënd si zëvendësuesin tim. Ka vetëm një Pele, vetëm një Maradona dhe do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.682Z

Romario ‘shkel’ Ronaldon

Ish futbollisti brazilian Romario ka kritikuar bashkëkombësin e tij, Ronaldo. Romarios, i cili aktualisht është deputet në parlamentin brazilian, nuk i ka pëlqyer deklarata e Ronaldos rreth kandidimit të tij për president të Federatës braziliane të Futbollit (CBF). “Ronaldo thotë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.216Z

Romario largohet nga Vasko de Gama

Sulmuesi veteran brazilian Romario u largua si lojtar-trajner i Vasko De Gamës pas një debati me presidentin e klubit Euriko Miranda. "Gjithcka mbaroi për mua dhe Vasko", - tha heroi i Kupës së Botës 1994, përpara se skuadra e tij të fitonte 2-0 në kupë me Friburguense. Romario nuk pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.734Z

“Romario te ardhmen e ka te pasigurt”

Eriola Hazizolli Femija i akuzuar per vrasje dhe perdhunim, Romario H., qe prej dites se djeshme i eshte kthyer lirise, por brenda mureve te shtepise se tij, ne lagjen “Donika Kastrioti” te Beratit. Diten e pare e ka kaluar i vetmuar, pasi nuk i eshte bashkuar shokeve per te ndjekur shkollen. Nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.923Z

Bebeto e Romario kandidate ne zgjedhje

Nese themi se ne kohen kur luante mendonte se politika eshte vetem korrupsion genjeshter dhe skandal sot Jose Roberto Gama de Oliveira per te gjithe i njohur si Bebeto ish-sulmuesi brazilian eshte kandidat i Partise Demokratike Trabalhista per zgjedhjet e qytetit te Rio de Janeiros. Shoku i 46-vje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.258Z

Ronaldinho + Romario + Ronaldo = Messi

Mesfushori portugez, Deco, ish-anëtar i Barcelonës, thotë se Lionel Messi është kombinim i Ronaldinhos, Romarios dhe Ronaldos të shkrirë në një futbollist. 33-vjeçari lavdëron yllin argjentinas dhe beson se ai është rrugës për t’u bërë futbollisti më i mirë i të gjitha kohë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama