Rezultate te kerkimit per termin: +Romeo

Meta: total 1000 / total_found 2195 / time 0.001 / keyword[0] romeo / docs[0] 2195 / hits[0] 3659 /
No Pic available
  • 2019-03-25

Skandali i CEZ/ Berisha po më kërcënon që të tërhiqem

Juristi Romeo Kara, i cili denoncoi skandalin e privatizimit të CEZ-it, deklaroi sot për mediat se po kërcënohet nga ish-kryeministri Sali Berisha dhe familja e tij. Sipas juristit, Berisha dhe familjarët po i bëjnë presion duke e paditur në gjykatë që ai të mbyllë gojën dhe të tërhi

Itali/ Makina bëhet copash, vdes në aksident 20-vjeçari shqiptar (EMRI)
  • 2019-02-13

Itali/ Makina bëhet copash, vdes në aksident 20-vjeçari shqiptar (EMRI)

Një 20-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident tragjik të ndodhur mëngjesin e sotëm në Itali. Manuel Toska ishte duke drejtuar mjetin e tij tip Alfa Romeo 147 në rrugën provinciale që lidh Gallipoli me Sannicola, kur ka humbur kontrollin pranë fshatit Chiesanuova. Makina, në pr

Kumbaro fshin lotët e shkarkimit, argëtohet mes librave dhe fëmijëve (Foto)
  • 2019-02-03

Kumbaro fshin lotët e shkarkimit, argëtohet mes librave dhe fëmijëve (Foto)

Mirela Kumbaro e ka hedhur pas krahëve përlotjen që pësoi kur kryeministri Edi Rama vendosi ta shkarkonte pas 5 vitesh nga posti i ministres së Kulturës në mbledhjen e Asamblesë së PS në prag të festimeve për Vitin e Ri. Ish-ministrja është parë e buzëqeshur në Komisionin e Medias,

No Pic available
  • 2019-01-24

Rrëzimi i Ramës, nga 2 deri më 12 shkurt në rrethe do

Opozita e bashkuar ka bërë thirrje për zhvillimin e një proteste popullore më 16 shkurt, ku do të kërkohet rrëzimi i qeverisë së Edi Ramës, por njëkohësisht do të testohet besimi në popull, pasi sipas parlajmërimeve të Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit, gjasat janë që vendi të

Ligji për Arsimin e Lartë, 51 pedagogë kërkojnë shfuqizimin
  • 2018-12-23

Ligji për Arsimin e Lartë, 51 pedagogë kërkojnë shfuqizimin

Pas Fakultetit të Shkencave Sociale, 51 pedagogë të Fakultetit të Filologjisë kanë nënshkruar një peticion për shfuqizimin e ligjit të Arsimit të Lartë. “Në vijim të qëndrimit mbështetës ndaj protestës së studentëve dhe kërkesave të tyre legjitime, ne, pedagogët e Fakult

CV kriminale e shqiptarit të vrarë në Greqi, në 2016 u arrestua në Shqipëri
  • 2018-12-13

CV kriminale e shqiptarit të vrarë në Greqi, në 2016 u arrestua në Shqipëri

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me ekzekutimin në Greqi të Lulzim Qorrit, 44-vjeçarit nga Fieri. Mësohet se viktima është arrestuar nga një operacion policor në vitin 2016, nga Policia e Shtetit shqiptar. Atë kohë u tha se Lulzim Qorri ishte anëtarë i një bande  të drogë

A po përçahet protesta? Prof. Hanxhari: Pedagogët të mbajnë distancë
  • 2018-12-11

A po përçahet protesta? Prof. Hanxhari: Pedagogët të mbajnë distancë

Profesori Romeo Hanxhari, me të marrë fjalën e tij në studion e Open në TCH ka theksuar se ndoshta prania e pedagogëve të caktuar në protestë mund të ketë nxitur tensione. Duke qenë se ajo është protestë e studentëve, nismën e kanë marrë pikërisht ata, ne si pedagogë duhet të j