Rezultate te kerkimit per termin: +Romes

Meta: total 1000 / total_found 1273 / time 0.000 / keyword[0] romes / docs[0] 1273 / hits[0] 1641 /
Lamtumirë katenaço! Goleadorët po shkëlqejnë në Itali
  • 2017-09-19

Lamtumirë katenaço! Goleadorët po shkëlqejnë në Itali

Kampionati Italian i jep lamtumirën katenaços. Dybala, Mertens, Dzeko, Kalinic, Imobile dhe Belloti, java e katër e Seria A do të futet në histori si dita e bomberave. Tregolëshi i La Joya dhe i belgut të Napolit, së bashku me dygolëshin e bashnjakut të Romes, Imobiles dhe sulmuesit të ku

No Pic available
  • 2017-04-14

Papa u lanë këmbët e 12 të burgosurve, mes tyre një shqiptar

Papa Françesko vizitoi të enjten burgun e Palianos në provincën e Frosinones, 70 kilometër në jug të romes për të kryer ritin e përvitshëm të larjes së këmbëve në meshën që celebron të enjten e shenjtë para pashkëve. Ati i shenjtë lau këmbët e të dënuarve që janë penduar,

Juventus shpartallon me lehtesi Palermon
  • 2017-02-18

Juventus shpartallon me lehtesi Palermon

brbrJuventus arriti nje fitore te lehte kunder Palermos ne javen e 25 te Serise A duke e cuar ne 10 pike distancen ne vend te pare me ndjekesit me te afert te Romes ne renditjen provizore Ne Juventus Stadium Zonja e Vjeter fitoi 4-1 e 6 radhazi Pas shume energji te shpenzuara duke pare edhe takimin

Aksident ne Itali kater viktima
  • 2017-02-05

Aksident ne Itali kater viktima

p styletext-align justifyKater te rinj dy prej te cileve shqiptare kane gjetur vdekjen ne nje aksident rrugor ne zonen e Guidonias ne provincen e Romes ne Itali Ngjarja ka ndodhur rreth ores 0330 ne te gdhire te mengjesit te kesaj te diele Dy vajzat shqiptare jane Jessica Gjinaj 18 vjece dhe Amber S

Berisha e Hysaj protagoniste negative ne Serie A
  • 2017-01-16

Berisha e Hysaj protagoniste negative ne Serie A

p styletext-align justifyI pafat Etrit Berisha ne rikthimin ne Olimpik te Romes perballe ish-skuadres se tij Lacios Gardiani i portes se Kombetares shqiptare i cili tashme mbron kuadratin e Atalantes nuk ka mundur te shpetoje bergamasket nga humbja 2-1 Jo vetem pesoi dy gola nga Milinkovic dhe Immob

No Pic available
  • 2017-01-12

Çfarë ka ndodhur më 12 janar?

1777 Në Kaliforni, themelohet Misioni Santa Clara de Asis në atë që është tani Santa Klara, qytet në qendër të Luginës Silicon, ku kanë selitë disa prej kompanive të teknologjisë së lartë. Ndërsa Universiteti Santa Clara, është institucioni më i vjetër i arsimit të lartë në

No Pic available
  • 2017-01-05

Agim Hushi sulmon ashpër ministren e Kumbaro: Tenderët e saj qindra milionëshe

Tenori i njohur shqiptar, Agim Hushi thotë se është në prag të dy vendimeve për të qëndruar në Shqipëri apo për tu larguar sërish jashtë saj. Hushi, në një shkrim të gjatë të publikuar në Facebook, thotë se në vend të mirënjohjes ka marrë në vendin e tij harresën dhe thotë