Rezultate te kerkimit per termin: +Romney

Meta: total 1000 / total_found 1366 / time 0.000 / keyword[0] romney / docs[0] 1366 / hits[0] 4405 /
No Pic available
  • 2017-01-21

Për çfarë shpresojnë dhe kujt i frikësohen amerikanët për vitet e administratës Trump

Në një kodër pranë Jacumba, të Kalifornisë, fare pranë kufirit SHBA-Meksikë, dy pika karburanti rivalizojnë njëra-tjetrën nën hijen e flamurit amerikan. Është një pamje tipike amerikane: vendasit dhe të ardhurit mbushin karburant dhe largohen drejt shkretëtirës. Por, kjo vendndodhj

No Pic available
  • 2017-01-20

Fryma dhe arritjet e Obamës në 8 vite si President

Barak Obama, Presidenti i Shteteve të Bashkuara për dy mandatet e shkuara, lë sot zyrën, tetë vite pas inagurimit të tij për herë të parë. Përgjatë kësaj periudhë, lideri i 44-rt i ShBA-së ka qënë në krye të ekzekutivit, ku secili mund të japë vlersimin e tij, nëse ka bërë nj

Viti 2017, largimi i premtuar i Amerikës nga Ballkani dhe fati i shqiptarëve
  • 2017-01-02

Viti 2017, largimi i premtuar i Amerikës nga Ballkani dhe fati i shqiptarëve

Nga Ruben Avxhiu Historinë e shqiptarëve mund ta ndash në epoka të ndryshme. Disa prej tyre mund të përkojnë me ato të ndarjes së historisë së botës, me lashtësinë, mesjetën, epokën moderne etj. Një mënyrë tjetër është sipas ngjarjeve të mëdha të 28 Nëntorëve, atë të

Si dështoi plani i demokratëve, për të sabotuar Trump!
  • 2016-12-21

Si dështoi plani i demokratëve, për të sabotuar Trump!

Për demokratët që shpresonin në një tradhëti të zgjedhësve të mëdhenj republikanë në dëm të Donald Trump, pati njëfarë zhgënjimi. Kolegji elektoral ka zyrtarizuar Trumpin president të SHBA-ve, duke certifikuar rezultatin e zgjedhjeve të 8 nëntorit të shkuar. Me fitoren e pas

SHBA, shefi i kompanisë Exxon, favorit për sekretar shteti
  • 2016-12-10

SHBA, shefi i kompanisë Exxon, favorit për sekretar shteti

Shefi ekzekutiv i kompanisë Exxon Mobil, Rex Tillerson, kompania e të cilit ka interesa të gjëra për shpime në Rusi, është paraqitur si kandidat udhëheqës për tu bërë sekretar i ardhshëm amerikan i shtetit, kanë raportuar mbrëmë mediat në Shtetet e Bashkuara. Agjencia Reuters dhe

No Pic available
  • 2016-12-08

Trump emëron gjeneralin në pension në krye të Departamentit të Sigurisë

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka caktuar gjeneralin në pension John Kelly për të kryesuar Departamentin e Sigurisë Kombëtare. Kelly ka një karrierë 40 vjeçare me trupat e Marinsave dhe djali i tij është vrarë në luftën në Afganistan. Zoti Trump tha sot se ish-kandidati republikan

No Pic available
  • 2016-12-05

Trump emëron rivalin si Sekretar për Strehim dhe Zhvillim Urban

Ish-rivali i Trump në garën partiake, Ben Carson, është përzgjedhur nga Presidenti i Ardhshëm i Shteteve të Bashkuara për të shërbyer në postin e Sekretarit të Strehimit dhe Planifikimit Urban. Në këtë mënyrë, Carson është bërë afro-amerikani i parë që nominohet në kabinetin