Rezultate te kerkimit per termin: +Roraima

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] roraima / docs[0] 5 / hits[0] 5 /
Kriza e Venezuelës, Ekuadori e Brazili i kthejnë shpinën miqve përtej kufirit
  • 2018-08-19

Kriza e Venezuelës, Ekuadori e Brazili i kthejnë shpinën miqve përtej kufirit

Ekuadori ka vendosur rregulla të reja më të ashpra për të ndalur emigrantët venezuelas që duan të hyjnë në vend pa pasaportë dhe vendimi ka shkaktuar bllokimin e mijëra njerëzve në Kolumbinë fqinje. Vendimi i Ekuadorit për të mbyllur kufirin për ata pa pasaporta hyri në fuqi të s

Brazil, 27 të vdekur nga dhuna në një burg gjatë trazirave
  • 2017-01-16

Brazil, 27 të vdekur nga dhuna në një burg gjatë trazirave

Të paktën 27 persona kanë vdekur gjatë trazirave që zgjatën për 14 orë në një burg në Brazil, kanë njoftuar autoritetet. Autoritetet braziliane fillimisht kanë raportuar se numri i të vrarëve është dhjetë. Por ky numër tashmë pothuajse është trefishuar dhe ka frikë se mund të

No Pic available
  • 2017-01-15

Luftë mes bandave në burg, vriten 10 të burgosur

Të paktën 10 të burgosur në burgun Alcaçuz të Brazilit mbetën të vrarë gjatë ndërhyrjes në policisë dhe forcave speciale të policisë ushtarake pas trazirave që shpërthyen në institucionin e vuajtjes së dënimit. Ka dyshime se shumë të tjerë mund të kenë mbetur të vdekur gjat

Njihuni me 20 vende të botës që duket sikur janë nga një tjetër planet |FOTO
  • 2016-04-16

Njihuni me 20 vende të botës që duket sikur janë nga një tjetër planet |FOTO

Transmetuar më 16.04.2016 - 08:25 Ka vende në këtë botë kaq të pabesueshme që ndonjëherë duket sikur nuk ekzistojnë në të vërtetë. Çdo kush që sheh këto imazhe, do të ketë një dëshirë t

Peisazhet e pabesueshme te botes foto
  • 2014-08-27

Peisazhet e pabesueshme te botes foto

e Merkure 27 Gusht 20142151 pm brbrBota eshte e mbushur plot me peisazhe te cilet per shkak te bukurise se mahnitshme eshte e veshtire te besosh se ekzistojne me te vertete Shikoni vetem disa prej tyre nga nje liqen ngjyre roze ne Senegal ne formacionet me shirita shkembore ne