Rezultate te kerkimit per termin: +Rosini

Meta: total 39 / total_found 39 / time 0.000 / keyword[0] rosini / docs[0] 39 / hits[0] 46 /
Ish-agjenti i FBI për Top Story: Rusia po kap Shqipërinë për të dalë në Adriatik
  • 2019-04-03

Ish-agjenti i FBI për Top Story: Rusia po kap Shqipërinë për të dalë në Adriatik

Top Story udhëtoi për në Madrid, kryeqytetin e Spanjës, i cili vizitohet nga miliona turistë nga mbarë bota. Historia flet se ky qytet është ndërtuar vetëm për kënaqësinë e Mbretit Filipi i Dytë. Ekipi i Top Story nuk ka mbërritur këtu për godinat madhështore, parqet e mrekulluesh

Biznesi i vogël në SHBA
  • 2015-06-11

Biznesi i vogël në SHBA

Nëse një biznes ka më pak se 500 të punësuar, Administrata e Shteteve të Bashkuara për Bizneset e Vogla e klasifikon atë si biznes të vogël. Sot për sot, në SHBA ka 23 milionë biznese të vogla, të cilët së bashku përfaqësojnë 54% të shitjeve. Korrespondenti Bernard Shusman në

Një histori dashurie, por jo vetëm për dashurinë!
  • 2015-06-04

Një histori dashurie, por jo vetëm për dashurinë!

Shkrimtarja ishte dje në Tiranë, në mjediset e Institutit Italian të Kulturës, për promovimin e librit të saj në gjuhën shqipe, botuar nga Shtëpia Botuese"Dituria". Në një intervistë dhënë për MAPO, autorja flet më shumë rreth librit dhe sekretet e suksesit të tij...E sinqertë,

Ramiz Lladrovci: Jakup, po vazhdon ta bësh gabimin e njëjtë
  • 2015-03-25

Ramiz Lladrovci: Jakup, po vazhdon ta bësh gabimin e njëjtë

Ambasadori i Kosovës në Tiranë, Ramiz Lladrovci i është përgjigjur sërish ish kreut të Kuvendit, Jakup Krasniqit lidhur me polemiken se nga kush e kuptoi i pari lajmin se NATO-ja do t’i sulmojë forcat serbe më 24 mars 1999. Të kujtomë

Violinisti Florian Vlashi, kthimi idytë i Jan Kukuzelit në Durrës
  • 2013-07-30

Violinisti Florian Vlashi, kthimi idytë i Jan Kukuzelit në Durrës

TIRANE- Violinisti Florian Vlashi dhe miqtë e tij instrumentistë, që punojnë brenda dhe jashtë vendit pas disa ditësh do të rikthejnë në Durrës … Jan Kukuzelin. Tingujt mesjetarë, kënduar nga koristët prishtinas të Korit t&

No Pic available
  • 2012-03-05

Violinisti shqiptar leksionematematike ne Spanje

TIRANE- Violinisti shqiptar Florian Vlashi per nje jave radhazi ka mbajtur leksione matematike para qindra nxenesve dhe prinderve ne Korunja te Spanjes. Instrumentisti i njohur durrsak i cili qe nga viti 1992 punon ne Orkestren Sinfonike te Galicise nje nga me te njohurat ne gadishullin Iberik i ka

No Pic available
  • 2011-08-29

Artistët depresivë që krijuan vepra të mëdha

Hesiodi, Rosini, Franzen: Neurotikët favorizojnë artin. Raporti mes gjendjes së depresionit dhe krijimit letrar. Shumica e artistëve të famshëm janë ata që kanë kaluar faza të rënda depresive. Nga Express më 29 gusht 2011 në ora 12:24 Në Muzeun Orsay të Parisit gjendet një tablo n