Rezultate te kerkimit per termin: +Roskovec

Meta: total 920 / total_found 920 / time 0.000 / keyword[0] roskovec / docs[0] 920 / hits[0] 1442 /
Protesta në Fier, 4 të arrestuarit dalin para gjykatës
  • 2019-03-12

Protesta në Fier, 4 të arrestuarit dalin para gjykatës

Mbërrijnë në Gjykatën e Fierit për njohjen me masë vlerësimi katër protestues të ndaluar pas protestave në Patos dhe Roskovec. Tre protestues janë nga Patosi dhe një nga Roskoveci. Ata janë  Behar Xhelo 56 vjeç, Besnik Jaupaj 56 vjeç, Gezim Balla 56 vjeç dhe Hysen Hoxha 59 vjeç. A

No Pic available
  • 2019-03-09

Protestuan në Fier kundër Ramës, arrestohen 4 persona; 41 të tjerë hetohen të lirë

Policia ka arrestuar në flagrancë 4 shtetas si dhe ka proceduar penalisht në gjendje të lirë 41 shtetas të tjerë, të cilët gjatë ditës së djeshme kanë marrë pjesë në grumbullime të paligjshme dhe kanë mbajtur të bllokuar rrugën duke penguar lëvizjen e lirë të mjeteve. U arres

Si në Gaza, opozita e pret Ramën në Roskovec me djegie gomash (Foto)
  • 2019-03-08

Si në Gaza, opozita e pret Ramën në Roskovec me djegie gomash (Foto)

Dhjetra militantë të Partisë Demokratike kanë bllokuar hyrjen kryesore të Roskovecit pasi kryeministri Edi Rama do të inspektojë investimet e kryera në këtë bashki. Protestuesit u kanë vënë flakën gomave për të mos lejuar kalimin e kryeministrit. Mes protestuesve është edhe ish-d

Ramën do e rrëzojnë socialistët e tij, çfarë paralajmëron Kryemadhi?
  • 2019-03-02

Ramën do e rrëzojnë socialistët e tij, çfarë paralajmëron Kryemadhi?

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një takim me strukturat në Roskovec tha se opozita e bashkuar nuk do të ndalet me protesta deri në largimin e kryeministrit Edi Rama dhe mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme. Ndër të tjera ajo theksoi se Edi Ramën do ta rrëzojnë socialistët e tij. Duh

No Pic available
  • 2018-12-31

Roskovec, kalimtari përplaset për vdekje nga një makinë

Një 63-vjeçar ka humbur jetën në Roskovec pas një aksidenti rrugor. Ngjarja ndodhi mesditën e sotme në fshatin Kuman, ku ka gjetur vdekjen shtetasi Baki Shehu. Ai ishte duke kaluar në rrugë kur është goditur nga një automjet, duke i shkaktuar vdekjen pak momente më vonë gjatë transpor

Rrëzohet nga shtylla, vdes punonjësi i kabllorit në Roskovec (EMRI)
  • 2018-12-26

Rrëzohet nga shtylla, vdes punonjësi i kabllorit në Roskovec (EMRI)

Një ngjarje aksidentale gjatë orarit të punës i ka marrë jetën një 35-vjeçari nga Patosi. Policia e Fierit njofton se rreth orës 16:40, në lagjen Nr.2 Rroskovec, ka rënë nga shtylla ku po punonte dhe ka gjetur vdekjen shtetasi Gentian Dervishi, 35 vjeç, punonjës i një firme kabllore.

IKMT prish 32 ndërtime në Roskovec
  • 2018-10-22

IKMT prish 32 ndërtime në Roskovec

Përmes një njoftimi, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit njofton se ka nisur punën për prishjen  e ndërtimeve në Roskovec në kuadër të projektit Rilindja Urbane. Sipas IKMT janë për tu prishur 32 objekte të madhësive të ndryshme dhe operacioni do zgjasë disa ditë. Insp