Rezultate te kerkimit per termin: +Roskovecit

Total: 618
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.742Z

Banorët e Roskovecit: Duam fushën tonë

26/04/2010 Fusha e sportit e vetmja në këtë qytet nuk përdoret më si e tillë, pasi i kanë dalë pronarët FIER- Zaptimi i fushës së lojës ka bërë që shumë qytetarë të Roskovecit të ndërmarrin një protestë paqësore. Banorët kanë treguar se prej më shumë se pesë viteve fusha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.515Z

Kryebashkiaku i Roskovecit, çështja në gjykatë

01/04/2009  Prefekti i Fierit Bejdaj pret me shkrim refuzimin e Këshillit Bashkiak për shkarkimin FIER- Vendimi i Këshillit Bashkiak të Roskovecit do të dërgohet në gjykatë, ndërsa vendimi do të dërgohet pas ardhjes në shkresës në zyrën e prefektit të Fierit. Vendimi i Kës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.609Z

Banoret e Roskovecit, peticion per Xhindin

Banoret e Roskovecit, kane mberritur dje ne Prokurorine e Pergjithshme, ku me ane te nje peticioni drejtuar kryeprokurores Ina Rama, kerkojne zbardhjen sa me shpejte te vrasjes se ish-deputetit socialist, Fatmir Xhindi. Peticioni eshte dorezuar nga nje prej banoreve te Roskovecit dhe eshte firmosur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.574Z

Rishfaqet kryebashkiaku i Roskovecit, kërkon votëbesim

09/06/2009  Pas largimit të prefektit Shahin Bejdaj FIER- Kreu i Bashkisë Roskovec, Ylli Kola, është rishfaqur në qytezën e Roskovecit pas 11 muajsh mungesë që ai ka bërë në krye të këtij institucioni. Rreth dy muaj më parë ish prefekti i qarkut Fier Shahin Bejdaj shkoi në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.995Z

Bulevardi i Roskovecit, aksi që shkatërron makinat

Aksi rrugor kombëtar që përkon edhe me bulevardin kryesor të qytetit të Roskovecit është bërë thuajse i pakalueshëm. Drejtuesit e automjeteve dhe banorët e Roskovecit thonë se gjendja është e tillë prej shumë vitesh. Kryebashkiaku i qytetit, Ylli Kola, deklaron se bashkia nuk mund t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.873Z

Banorët e Roskovecit: Kërkojmë vrasësin e deputetit Xhindi

21/04/2010 Në protestë dhe deputetë të PS-së FIER- Banorët e qytezës së Roskovecit organizuan një protestë kundër qeverisë, të mbështetur edhe nga deputetët socialistë. Në protestë drejtuesit lokalë të socialistëve bënë thirrje t’i bashkohen protestës që do mbahet në Tir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.605Z

Vrasja e deputetit Fatmir Xhindi, banorët e Roskovecit peticion në Prokurori

Banorët e Roskovecit të qarkut të Fierit kërkojnë zbardhjen e vrasjes së deputetit që i ka përfaqësuar në parlament në 3 legjislatura Fatmir Xhindi. Mysehak Haxhia, banor i zonës dorëzoi në Prokurorinë e Përgjithshme peticionin e firmosur nga 1500 bashkëfshatarë të ish-deputetit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama