Rezultate te kerkimit per termin: +Rotacionet

Meta: total 84 / total_found 84 / time 0.000 / keyword[0] rotacionet / docs[0] 84 / hits[0] 86 /
Dëmshpërblimet për largimet nga puna, çdo vit humbin 20 mln $
  • 2019-04-08

Dëmshpërblimet për largimet nga puna, çdo vit humbin 20 mln $

Largimet e padrejta nga puna në radhët e institucioneve publike janë bërë një barrë e rëndë për taksapaguesit shqiptarë. Sipas KLSH, çdo vit qytetarët paguajnë mesatarisht 20 milionë dollarë nga vendimet e gjykatave për punonjësit e shtetit që pushohen padrejtësisht . Azmi Stri

No Pic available
  • 2017-09-09

Valverde: La Liga pa Barcelonën? Nuk ka ndodhur akoma

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, u shfaq në një konferencë shtypi, në prag të ndeshjes që ekipi i tij do të luajë kundër Espanyol, në Camp Nou, të shtunën. Ai tha se prioritet është rikthimi i La Liga-s, përpara premierës në Ligën e Kampionëve, të martën, kundër Juvent

No Pic available
  • 2017-08-31

Ancelotti lë në stol Muller, rebelohet Gjermania

Shifrat shpesh të ndihmojnë, por ndonjëherë edhe mund të gënjejnë dhe të të ngatërrojnë. Që kur Ancelotti mbërriti te Bayern Munchen, Thomas Muller ka luajtur si titullar 36 nga 51 ndeshjet për të cilat ka qenë i disponueshëm. Pra, në 72% të rasteve ai ka zbritur në fushë që ng

No Pic available
  • 2016-11-22

Gjyqtari i Kushtetueses, Kristo: Reformat nuk zgjidhen nga rotacioni

Anëtari i Kushtetueses Vladimir Kristo ka deklaruar se Vettingu do të bëhet dhe e shumta Kushtetuesja do të bëjë disa korigjime, por problemi shkon më tej. Mos ka ardhur koha për reformim të thellë të sistemit politik në këtë vend? Shtroi pyetjen anëtari i kushtetueses duke deklaruar

Një dorë në bakllava, një dorë në revani
  • 2016-09-29

Një dorë në bakllava, një dorë në revani

Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com.com/bledi.mane instagram.com/bledimane Pjesë e fëmijërisë së çdokujt prej nesh ka qenë edhe ajo loja e varfër me pak fare adrenalinë ” hapa dollapa”, e cila vetëm sa të djersiste dhe nuk kishte argëtim total. Mbyllte sytë shoku yt, ti b

Ancelotti lajm te keq per Arjen Robben
  • 2016-09-23

Ancelotti lajm te keq per Arjen Robben

Carlo Ancelotti ka thene se Arjen Robben duhet te qendroje ne banke ndersa vazhdon procesin e sherimitbr br Holandezi shenoi golin e trete ne fitoren 3-0 te bavarezeve ndaj Hertha Berlin plot 200 dite pas paraqitjes se tij te fundit ne ndeshje zyrtarebr br Megjithate Ancelotti planifikon ta fute

REFORMA KA NGECUR TE PARKU
  • 2016-04-04

REFORMA KA NGECUR TE PARKU

MONIKA SHOSHORI STAFA Sot bota po jeton një tjetër epokë, atë të një qeverisje të mirë demokratike. Nëse do na duhet ti shpjegojmë fjalë për fjalë termat, do të kuptonim se vërtet bota si e tërë, sot është më e lirë. Kufijtë një pas një mes shteteve po bien, muret që ndanin