Rezultate te kerkimit per termin: +Roucek

Total: 140
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.231Z

Roucek: Shqipëria po bën progres

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Libor Roucek, shprehet se Shqipëria po bën progres. Ai vlerëson se tepërmi punën e qeverisë, por edhe angazhimin e partive politike për kryerjen e reformave. “Të gjitha partitë politike ose të paktën subjektet kryesore partiake po p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.246Z

Roucek: Zgjedhjet e 23 qershorit, mundësia e fundit për Shqipërinë

Numri dy i socialistëve dhe demokratëve në Parlamentin Evropian, Libor Roucek, ka deklaruar se zgjedhjet e 23 qershorit janë deçizive për Shqipërinë. Sipas tij, në rast se zgjedhjet dështojnë, atëherë për Shqipërinë dyert e BE-së do të mbyllen. Këto zgjedhje do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.764Z

Roucek pret Ramën: Opozita në Kuvend,zgjedhjet të hetohen

“Ishte një pasdite e ngjeshur në vijim të një komunikimi intensiv me miq dhe partnerë ndërkombëtarë. Ne padyshim, unë i ritheksova domosdoshmërinë e transparencës së plotë mbi procesin e shkuar zgjedhor për të mos lejuar më që procesi i ardhshëm zgjedhor të jetë i ngjashëm me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.927Z

Roucek Per statusin duhet te arrihet bashkepunim mes partive

0 Eurodeputeti Libor Roucek deklaron se jo cdo shtet anetar i BE-se eshte entuziast per statusin e kandi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.244Z

PE, Roucek: KQZ duhet të funksionojë me 7 anëtarë

TIRANE- Numri dy i socialistëve dhe demokratëve në Parlamentin Evropian, Libor Roucek, një ditë pasi në Tiranë u publikuan listat e kandidatëve për deputetë tha se “nëse Shqipëria dështon me zgjedhjet, procesi i saj i integrimit do të ngecë”. Ai ka tërhequr vëmendjen pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.475Z

PE Roucek Politika shqiptare ta lexoje mire raportin e PE

Zevendespresidenti i PE-se Libor Roucek tha se politika ne Shqiperi duhet ta lexoje mire raportin e Komisionit Evropian dhe te mos humbase me kohe per reformat integruese. I kerkoj forcave politike te punojne se bashku. Ne te shkuaren ky bashkepunim kerkohej per anetaresimin ne NATO dhe per heqjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.244Z

Strasburg, Roucek: “Hapja e kutive të 28 qershorit, mund të ishte një zgjidhje” Zv.presidenti i Parlamentit Europian: “Topi ka vullnetin e duhur për t’i ulur palët në tryezën e dialogut”

Zv.presidenti i Parlamentit Europian, Libor Roucek, në takimin e djeshëm me kryetarin e Partisë Socialiste Edi Rama në Starsburg, deklaroi se hapja e disa kutive ose një pjesë e tyre në çdo zonë për hetimin e zgjedhjeve mund të ishte një zgjidhje. Përsa i përket tryezës së dialogut B

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama