Rezultate te kerkimit per termin: +Rovena +Voda

Total: 39
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.367Z

Voda: U identifikuan 50 mln euro pasuri e ardhur nga krimi

Task forca e ngritur për luftën ndaj lëndëve narkotike do të ketë në qendër të vëmendjes së saj dhe verifikimine pasurive të cilat dyshohet se vijnë nga aktivitete të paligjshme. Në mbledhjen e rradhës, të zhvilluar paraditen e sotme kryeministri Edi Rama nënvizoi se pikërisht ase

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.833Z

Riatdhesohen 30 persona nga Franca e Belgjika

30 persona janë riatdhesuar nga Franca dhe Belgjika, dhe për zv. ministren e Brendshme Rovena Voda, viti që lamë pas pati rënie të azilkërkimit. Ajo është shprehur bashkë me institucionet përgjegjëse po hartohet një dokument politikash për migracionin, që parashikon ofrimin e më shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.320Z

Zbardhen emrat e zv/ministrave. Ministria e Brendshme thyen rekord

Kryeministri Edi Rama do prezantojë nesër në Asamblenë e PS emrat e zv/ministrave të rinj. Report Tv ka zbardhur emrat e zv/ministrave të cilët do jenë pjesë e kabinetit qeveritar. Kështu, zv/ministre e Jashtme pritet të propozohet Artemis Dralo, zv/ministre e Brendshme Rovena Voda, zv/mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.435Z

Zv/ministrja e Brendshme takon ambasadoren e Luksemburgut: Reduktojmë kërkesat për azil

Zv/ministrja e Punëve të Brendshme Rovena Voda priti ambasadoren e Luksemburgut Nadia Ernzer. Çështje kryesore të bisedës ishin forcimi i bashkëpunimit dhe plani i masave për reduktimin e kërkesave për azil nga qytetarë shqiptarë në vendet e BE-së. Palët ranë dakord për të iniciua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.193Z

Skadojnë 1.4 mln karta ID e pasaporta, duhen ribërë përpara qershorit

Viti 2019 sapo ka nisur dhe Ministria e Brendshme u bën thirrje shtetasve shqiptarë që të verifikojnë dokumentet e identifikimit, pasi sipas këtij dikasteri janë gati një milion e gjysmë karta identiteti dhe pasaporta biometrike, që skadojne deri në qershor të 2019-s, muaj kur mbahen zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.367Z

Kanabisi, Çako: 25 herë më pak bimë narkotike të kultivuara dhe asgjësuara

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot Task forcën për kanabisin, ku kanë raportuar zyrtarët e lartë përgjegjës në luftën kundër kultivimit të bimëve narkotike, mes tyre Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Haki Çako. Ky i fundit  raportoi se ka pasur ulje të sasisë së bimëve të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.270Z

Lufta kundër kanabisit, 23.700 bimë të asgjesuara prej janarit

Rreth 23.700 bimë narkotike, pjesë e 70 procedimeve, janë asgjesuar që prej janarit të këtij viti dhe deri më sot.  Prej bimëve narkotike, rreth 10 mijë rrënjë kanabis janë asgjësuar që në fazën e mbjelljes në kubik. Në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama