Rezultate te kerkimit per termin: +Rrmuja

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] rrmuja / docs[0] 5 / hits[0] 5 /
No Pic available
  • 2010-08-22

Viktor Zhusti, kthimi në Gjirokastër i djalit plëngprishës

Aktori Viktor Zhusti i kthehet edhe nj her qytetit t fmijris dhe rinis, Gjirokastrs. Mes nostalgjis kujton ditt m t bukura t kaluara aty. Qyteti i fmijris s tij sht ndryshe nga t gjitha qytetet e bots. “Habitem! Tani po e kuptoj se ku kam jetuar. Ky qytet ngjan me nj teatr gjigant. N kt qytet

No Pic available
  • 2010-05-19

Pazari i çadrave, zarfet venë e vinë

Pazari i adrave, aty ku zarfet ven e vin. Nj kamera tjetr, nj kronik e dyt pas asaj t “Fiqiri Xibrit” sjell pamjet e reja t transmetuara n disa televizione kombtare, ato t shprndarjes s shprblimeve n protestn e s premtes t opozits, pak metra larg adrave ku gjenden n grev urie deputet s

No Pic available
  • 2010-04-29

Duke përsëritur emrin tënd, kam bërë atdheun...

“Dhe zotria tha/ nse e takon shqiptarin dhe ujkun s bashku/ vraje shqiptarin ! vargjet e Ali Podrimjes t recituara nga Arbr Ahmetaj hapin mbrmjen. Spektatort mbesin me goj hapur kur dgjojn t njjtn poezi n frngjisht t recituar nga aktorja zvicerane Anne Salamin. Pastaj mbrmj

No Pic available
  • 2010-04-21

Tukiçi, një premierë botërore

Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit do të shfaqë premierën botërore Jeta është ëndërr, opera - balet lirik, me muzikë të kompozitorit shqiptar David Tukiçi Polonia politike, mbretria ku sundon afrodiziaku i errt i t ardhmes s saj. Midis shikimeve turbulluese,

Shteti i falimentuar
  • 2009-12-11

Shteti i falimentuar

Me titullin mjaft domethns, Live, n Greqi para gjasht viteve u botua nj libr, i cili mund t shrbej si alegori pr mizorin aktuale t grekve. Shkrimtari grek, Petros Makaris, aty prshkruan gjurmt e prgjakshme t vetvrasjeve, t cilat ndodhin live, pra para syve t shikuesve para ekraneve televizive, n mom