Rezultate te kerkimit per termin: +Rrzimin

Meta: total 72 / total_found 72 / time 0.000 / keyword[0] rrzimin / docs[0] 72 / hits[0] 82 /
Influenca e Gylenit n Bosnjë Hercegovin
  • 2016-08-26

Influenca e Gylenit n Bosnjë Hercegovin

Lufta e Erdoganit kundr Gylenit mbrrin n Ballkan. N Bosnje-Hercegovin ka shkolla private t afrta me lvizjen Gylen. Ankaraja ka br thirrje pr mbylljen e tyre Fushata e Erdogait kundrt lvizjes Gylen para tentativs pr pu n Turqi nuk prbnte tem n Bosnje-Hercegvin. Megjithat qkurse kundrshtart e Fetullah

No Pic available
  • 2010-08-26

Rama, paranojë si Enveri, për pushtet bllokoi rrugët

Historia që nisi nga bllokimi i sheshit Skënderbej deri në rrugët e Saukut. Si u sinkronizuan protestat artificiale të rrugëve Nj njeri gjith kohn i maskuar q nj dit rrezikon t mos njoh as fytyrn e tij. I gatuar pr t hedhur balt aty ku lartsohet dika, pr t nxir aty ku do gj sh

No Pic available
  • 2010-08-24

Vokshi: Rama sulm brutal privatësisë sime

Deputetja, flet për ditët e saj përballë akuzave të Kryebashkiakut sht nj grua e fort por brenda saj nuk mund t fshihet kurrsesi brishtsia. E mbushur me indinjat, e lnduar, por me dinjitet, sepse Albana Vokshi do t’a mbroj veten dhe familjen e saj deri n fund. Aj

No Pic available
  • 2010-08-23

Dietat, gjykata u jep të drejtë policëve

Efektivt e Komisariatit t Rinasit fitojn gjyqin dhe shteti u detyrohet t’u kthej parat q nga 2008-a Ky vendim sht i vlefshm pr t gjith t transferuarit jasht qarkut Vendimi i qeveris pr t’i kthyer dietat policis ka ardhur pas nj sr faktorsh, q u jepnin t drejt efektivve t ksaj strukture.

No Pic available
  • 2010-08-20

Dy heronjtë e Tropojës, sot Azemi, dje Bajram Curri

Shtatorja e Azemit, përballë heroit Bajram Curri 18 vjet pas vrasjes, italiant i ndrtuan nj bust n Palermo gjykatsit t famshm q u prball deri n vdekje me mafian, Giovanni Falcone. Tropojant kan vendosur t’i ngren nj madhshti t till birit t tyre, Azem Hajdari. Tropoja me d

No Pic available
  • 2010-08-18

Mazhoranca rinis sulmet ndaj Topit

Deputeti i PD-s Boi: Presidenti reagoi me nervozizm pr pronat Nuk ka vonuar sulmi i mazhorancs ndaj Presidentit t Republiks, Bamir Topi, edhe pse disa dit me vones. Ndonse jo nga qendra gjeografike apo dhe politike e selis blu, mazhoranca ka folur dje me gojn e deputetit Luiano Boi. “Vendimi p

No Pic available
  • 2010-08-12

Withers, përplasjet dyvjeçare me Berishën

Konflikti Kritikat e forta t ambasadorit ndaj qeveris dhe mazhorancs Ambasadori i SHBA-s, John Withers, u konfirmua nga Senati si ambasador i Shteteve t Bashkuara n Shqipri, m 28 qershor 2007, por marrdhniet e tij me Kryeministrin Berisha kan psuar plasaritje direkt pas katastrofs s Grdecit. Dy dit