Rezultate te kerkimit per termin: +Rrshen

Total: 29
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

230 milion euro hua pr Rrshen Kalimash

sht miratuar huaja prej 230 milion euro ndrmjet Republiks s Shqipris dhe Alpha Bank A.E dhe NBG S.A pr financimin e projektit t rrugs Rrshen-Kalimash. Huaja u miratua nga Komisioni Parlamentar i Ekonomis dhe Financave. Zvendsministri i Financave, Sherefedin Shehu, u shpreh se pas shqyrtimit dhe vler

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Shkelje pr rrugn Rrshen-Kalimash

Nj tjetr z, kt her i specializuar, u shtohet dyshimeve mbi shkeljet dhe abuzimet me ndrtimin e segmentit Rrshn Kalimash, pjes e rrugs m t rndsishme dhe projektit m t madh infrastrukturor t ndrmarr ndonjher nga Shqipria. Zri i Amriks ka publikuar t djhnat e nj raporti i cili hedh drit mbi disa abuzim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Brace akuza Berishs

Nnkryetarit t Grupit Parlamentar t PS Erion Brae deklaroi sot se Sali Berisha gnjen kur thot se po ndrton 800 km autostrada. T gjitha rrugt e inauguruara nga kryeministri, socialistt i kan quajtur t sukses t tyre, pasi sipas Braes, kto vepra t rndsishme kombtare i ka nisur Partia Socialiste kur isht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.500Z

Hapet tuneli i Thirrës

Duke filluar nga dita e premte, tuneli i Thirrs sht hapur pr trafikun, duket mundur tranzitimin n t gjith segmentin Rrshen-Kalimash. Vetm Galeria Jugore e tunelit t Thirrs, n segmentin Rrshen –Kalimash, sht vn prfundimisht n shfrytzim t trafikut publik, pr qytetart. Tuneli sht brenda t gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.248Z

Aksidenti, Sejdiu, mesazh ngushëllimi Topit

Presidenti i Kosovs, Fatmir Sejdiu, i ka drguar nj telegram ngushllimi Presidentit t Shqipris, Bamir Topi, pr humbjen e jets s 14 personave n aksidentin tragjik n aksin Rrshen - Fush-Arrz. “N emr t popullit dhe t institucioneve t Republiks s Kosovs, ju shpreh ngushllimet m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.234Z

Tuneli i Thirrës mirëpret automjetet më 21 maj

Ministria e Punve Publike dhe Transportit njoftoi dje t gjith prdoruesit e autostrads Durrs - Morin, se m dat 21 maj, galeria jugore e tunelit t Thirrs, n segmentin Rrshen - Kalimash, vihet prfundimisht n shfrytzim t trafikut publik. “T gjitha punimet pr strukturn mbshtetse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.867Z

Rrshen-Kalimash ha buxhetin

Pagesat e buxhetit për ndërtimin e rrugës Rrëshen-Kalimash po tentojnë të kapin vlera maksimale. Top Channel zbardh për herë të parë pagesat e detajuara të thesarit që nga viti 2006 për konsorciumin turko-amerikan ‘Bechtel Enka’ që po zbaton projektin publik m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama