Rezultate te kerkimit per termin: +Rrethit +Gjyqsor +Kor

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.001 / keyword[0] rrethit / docs[0] 30904 / hits[0] 44579 / keyword[1] gjyqsor / docs[1] 469 / hits[1] 622 / keyword[2] kor / docs[2] 34990 / hits[2] 87266 /
Vettingu/ Ja gjyqtarët e prokurorët e komunizmit që largohen të parët
  • 2016-09-15

Vettingu/ Ja gjyqtarët e prokurorët e komunizmit që largohen të parët

Janë me qindra gjyqtarë e prokurorë, të cilët kanë mbushur moshën 55 vjeç dhe kanë përvojë në sistemin e drejtësisë qysh në kohën e  komunizmit. 27.al ka hulumtuar në jetëshkrimet (CV) e gjyqtarëve të rëndësishëm që dominojnë sistemin e aktual të drejtësisë dhe ka evi

No Pic available
  • 2016-09-14

Vetingu/ Ja gjyqtarët e prokurorët e komunizmit që largohen të parët

Gykata Kushtetuese, Gjykata e Lartë, të gjitha nivelet e sistemit, të mbushur me hetues të kohës së diktaturës. Lustracioni i munguar gjatë tranzicionit 26-vjeçar mund të realizohet përmes reformës në drejtësi, që për ironi të fatit është drejtuar nga një ish-hetues i kohës së

No Pic available
  • 2014-04-18

Ministria e Brendshme: Ja vendimet gjyqësore që duhet të shqyrtoj Presidenti

Më poshtë po ju paraqesim, vendimet që Ministria e Brendshme i ka dërguar sot për shqyrtim të hollësishëm Presidentit të Republikës, Bujar Nishani, në cilësinë e Kryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësi

No Pic available
  • 2013-09-23

Policia arrestime dhe kontrolle të shumta në Tiranë

Nga Komisariati i Policisë Nr.2 në Tiranë u realizua operacioni i koduar ”Qerosi”, ku u arrit ndalimi i shtetasit Fazli Skender Ismaili, 37 vjec, lindur në Singen në Gjermani dhe banues në Preshevë në Serbi. Sipas policisë ndalimi i tij u bë pasi akuzohet për 4 vjedhje në Tir

No Pic available
  • 2010-08-31

Lezhë e Korçë, sulmohen gjatë natës dy kazino

Grabitjet Policia e Lezhs arrin t kap autorin. N Kor, grabitsit zhduken pa gjurm Dy kazino jan grabitur brenda pak orsh gjat nats s t diels, njra n qytetin e Kors dhe tjetra n Lezh. N qytetin verior policia ka arritur t arrestoj autorin, ndrsa pr qytetin e Kors kjo sht hera e pest brenda nj viti q

No Pic available
  • 2010-08-24

Ndalohen tre persona për 2.5 kilogramë heroinë

Elbasan Nj aksion i shpejt i Policis s Elbasanit, i kurorzuar pasditen e von t s hns n fshatin Urak, Prrenjas, kakapjen n flagranc t Santialiano Duit, 24 vje, lindur dhe banues n Kor, Markel Prendo, 27 vje, lindur dhe banues n Pogradec dhe Krenar Hoxhs, 25 vje, lindur dhe banues n Stravaj t Rrethit

No Pic available
  • 2010-05-26

Raporti i Ministrisë së Drejtësisë, Ina Rama pranon shkeljet

Dorëzohet në Kuvend raporti për inspektimet në organin e akuzës N shum raste prokurort n shkelje t ligjit kan pushuar shtje penale. Ky shqetsim sht ngritur nga Ministria e Drejtsis n raportin e saj pr inspektimet e kryera n prokurori, i dorzuar tashm n Komisionin e Ligjeve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama