Rezultate te kerkimit per termin: +Rrethit +Gjyqsor +Tiran

Meta: total 58 / total_found 58 / time 0.002 / keyword[0] rrethit / docs[0] 30904 / hits[0] 44579 / keyword[1] gjyqsor / docs[1] 469 / hits[1] 622 / keyword[2] tiran / docs[2] 255639 / hits[2] 592157 /
No Pic available
  • 2017-06-17

Arrestohet hajduti i bankomatëve, në kërkim shokët e tij

Një person është arrestuar ndërsa janë shpallur në kërkim tre të tjerë, për akuzën e  vjedhjes së bankomatëve.  Operacioni u kodua “Bankomat” dhe policia ka zbardhur 5 vjedhje bankomatesh të ndodhura në qytete të ndryshme. Eshte arrestuar Ylli Gerra, 3

Tiranë, shkatërrohet banda që vidhte bankomate (Video)
  • 2017-06-17

Tiranë, shkatërrohet banda që vidhte bankomate (Video)

Policia e Tiranës ka zbardhur 5 raste të grabitjes së bankomateve në Tiranë dhe ka arrestuar 1 person ndërsa ka shpallur në kërkim 3 të tjerë si autor të këtyre grabitjeve. Burime nga policia e kryeqytetit bëjnë me dije se në kuadër të operacionit të koduar Bankomat është vënë

No Pic available
  • 2016-12-04

Arrestohen 2 të rinj, njëri ishte në kërkim tjetri me doza heroine

Policia e Tiranës ka vënë në pranga dy persona, një i shpallur në kërkim për kalim të paligjshëm të kufirit dhe plagosje, ndërsa tjetër u kap me dy doza heroine. Në pranga u vu  Xhuljano Meta, 21 vjeç, banues në Durrës, i shpallur në kërkim nga Gjykata e rrethit Gjyqsorë Durrë

Vettingu/ Ja gjyqtarët e prokurorët e komunizmit që largohen të parët
  • 2016-09-15

Vettingu/ Ja gjyqtarët e prokurorët e komunizmit që largohen të parët

Janë me qindra gjyqtarë e prokurorë, të cilët kanë mbushur moshën 55 vjeç dhe kanë përvojë në sistemin e drejtësisë qysh në kohën e  komunizmit. 27.al ka hulumtuar në jetëshkrimet (CV) e gjyqtarëve të rëndësishëm që dominojnë sistemin e aktual të drejtësisë dhe ka evi

No Pic available
  • 2016-09-14

Vetingu/ Ja gjyqtarët e prokurorët e komunizmit që largohen të parët

Gykata Kushtetuese, Gjykata e Lartë, të gjitha nivelet e sistemit, të mbushur me hetues të kohës së diktaturës. Lustracioni i munguar gjatë tranzicionit 26-vjeçar mund të realizohet përmes reformës në drejtësi, që për ironi të fatit është drejtuar nga një ish-hetues i kohës së

No Pic available
  • 2016-01-08

Shkatërrimi i rrugës në Xibrakë, shkak punimet për fibrat optike. Balla publikon padinë për Genc Pollon

Nga Taulant Balla Pese vite me pare denoncova disa here ne Parlament dhenien e nje leje dhe me pas punimet per shtrirjen e rrjetit te fibres optike pergjate rrugeve kombetare te Shqiperise. Denoncova proceduren e ndjekur nga qeveria e atehershme, por edhe abuzimin nga ana e kompanise, e cila hapi

No Pic available
  • 2015-10-27

Bllokoi prona që nuk përfshiheshin në vendimin gjyqësor, arrestohet përmbaruesi

Një tjetër përbarues privat bie në prangat e policisë për moszbatim të vendimeve gjyqësore. Specialistët e Sektorit për Korrupsionin kanë arrestuar shtetasin Baftjar Nelaj, 48 vjeç, lindur në Lushnje dhe banues në Tiranë, me detyrë Përmbarues Privat , Tiranë . Policia sqaron se nda

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama