Rezultate te kerkimit per termin: +Rrethit +Gjyqsor

Meta: total 126 / total_found 126 / time 0.000 / keyword[0] rrethit / docs[0] 29553 / hits[0] 43025 / keyword[1] gjyqsor / docs[1] 460 / hits[1] 613 /
No Pic available
  • 2017-06-17

Arrestohet hajduti i bankomatëve, në kërkim shokët e tij

Një person është arrestuar ndërsa janë shpallur në kërkim tre të tjerë, për akuzën e  vjedhjes së bankomatëve.  Operacioni u kodua “Bankomat” dhe policia ka zbardhur 5 vjedhje bankomatesh të ndodhura në qytete të ndryshme. Eshte arrestuar Ylli Gerra, 3

Tiranë, shkatërrohet banda që vidhte bankomate (Video)
  • 2017-06-17

Tiranë, shkatërrohet banda që vidhte bankomate (Video)

Policia e Tiranës ka zbardhur 5 raste të grabitjes së bankomateve në Tiranë dhe ka arrestuar 1 person ndërsa ka shpallur në kërkim 3 të tjerë si autor të këtyre grabitjeve. Burime nga policia e kryeqytetit bëjnë me dije se në kuadër të operacionit të koduar Bankomat është vënë

No Pic available
  • 2016-12-04

Arrestohen 2 të rinj, njëri ishte në kërkim tjetri me doza heroine

Policia e Tiranës ka vënë në pranga dy persona, një i shpallur në kërkim për kalim të paligjshëm të kufirit dhe plagosje, ndërsa tjetër u kap me dy doza heroine. Në pranga u vu  Xhuljano Meta, 21 vjeç, banues në Durrës, i shpallur në kërkim nga Gjykata e rrethit Gjyqsorë Durrë

Vettingu/ Ja gjyqtarët e prokurorët e komunizmit që largohen të parët
  • 2016-09-15

Vettingu/ Ja gjyqtarët e prokurorët e komunizmit që largohen të parët

Janë me qindra gjyqtarë e prokurorë, të cilët kanë mbushur moshën 55 vjeç dhe kanë përvojë në sistemin e drejtësisë qysh në kohën e  komunizmit. 27.al ka hulumtuar në jetëshkrimet (CV) e gjyqtarëve të rëndësishëm që dominojnë sistemin e aktual të drejtësisë dhe ka evi

No Pic available
  • 2016-09-14

Vetingu/ Ja gjyqtarët e prokurorët e komunizmit që largohen të parët

Gykata Kushtetuese, Gjykata e Lartë, të gjitha nivelet e sistemit, të mbushur me hetues të kohës së diktaturës. Lustracioni i munguar gjatë tranzicionit 26-vjeçar mund të realizohet përmes reformës në drejtësi, që për ironi të fatit është drejtuar nga një ish-hetues i kohës së

Porosia, mina dhe snajpera në Shkodër, tre në pranga
  • 2016-03-27

Porosia, mina dhe snajpera në Shkodër, tre në pranga

Tre persona janë arrestuar sot në Shkodër, në kuadër të operacionit të koduar Porosia, pasi iu gjetën arsenal armësh dhe lëndë shpërthyese. Mësohet se në pranga është vënë Flamur Bega, Ilmi Isufaj dhe Shkelzen Metaliaj dhe janë sekuestruar 6 mina të telekomanduara në distancë m

Porosia/ Agjenti i infiltruar porositi minat dhe snaiperin, më pas
  • 2016-03-27

Porosia/ Agjenti i infiltruar porositi minat dhe snaiperin, më pas

Një hetim 6 mujor ka çuar tre persona në pranga gjatë operacionit të koduar "Porosia", pasi iu gjetën arsenal armësh dhe lëndë shpërthyese në automjetin ku ata udhëtonin. Mësohet se në pranga është vënë Flamur Bega, Hilmi Isufaj dhe Shkëlzen Metalla dhe janë sekuestruar 6 mina m