Rezultate te kerkimit per termin: +Rrethohet

Meta: total 741 / total_found 741 / time 0.000 / keyword[0] rrethohet / docs[0] 741 / hits[0] 786 /
No Pic available
  • 2019-04-08

Valsi i Lumturisë i Ylljet Alikcës botohet në Francë me parathënie nga Kadare

Del në Francë romani Valsi i lumturisë, i shkrimtarit Ylljet Alicka, botuar nga shtëpia botuese Lesprit du temps, përkthyer nga Michel Aubry (Mishel Obri). Në parathënien e këtij botimi në gjuhën frënge shkrimtari Ismail Kadare shkruan ndër të tjera : « Një roman i shkruar me art dhe

Protesta/ Opozita nxjerr blof policinë, do rrethohen 6 hyrjet e Parlamentit
  • 2019-03-20

Protesta/ Opozita nxjerr blof policinë, do rrethohen 6 hyrjet e Parlamentit

Protesta e nesërme e opozitës para parlamentit duket se është e predispozuar për të qenë e tensionuar dhe me shumë gjasë do të rezervojë përplasje të ashpra me Policinë e Shtetit, që do të angazhohet për të ruajtur sigurinë e deputetëve. Sipas BalkanWeb ndryshe nga herët e tjera

Shpërthen analisti: Hyni me tank i bëni mu*in Ramës! Noka: Do tia bëjmë!
  • 2019-03-05

Shpërthen analisti: Hyni me tank i bëni mu*in Ramës! Noka: Do tia bëjmë!

Një tjetër episod i ashpër debati është regjistruar në emisionin Dritare në Neës24 midis analistit Shpëtim Nazarko dhe ish-ministrit të Brendshëm nga PD, Flamur Noka. Demokrati Noka tha se Edi Rama ka dy rrugë për të zgjedhur, ose të largohet vetë ose në të kundërt do të largohet

Protesta e opozitës, Kuvendi rrethohet me tela me gjemba
  • 2019-02-21

Protesta e opozitës, Kuvendi rrethohet me tela me gjemba

Pavarësisht anulimit të seancës së Kuvendit, protesta nesër do të mbahet. E vetmja masë e dukshme deri në mbrëmjen e së mërkurës ishte një brez me tela me gjemba rreth 1 metër gjatësi që do të vendoset në të gjithë perimetrin e sallës së Kuvendit. Policia, Garda dhe RENEA janë

No Pic available
  • 2019-02-12

Rrethohet kryeministria? Zbardhen detaje nga skenari i PD për 16 shkurtin

Partia Demokratike së bashku me aleatët e saj opozitarë do të jetë të shtunën nën dritaren e kryeministrit Edi Rama, ku do të zhvillojë sipas saj një protestë mbarëkombëtare për rrëzimin e tij dhe ngritjen e një qeverie tranzitore që do çojë vendin në zgjedhje të parakohshme. N

Pako e dyshimtë pranë një lokali, dyshohet për .
  • 2019-01-31

Pako e dyshimtë pranë një lokali, dyshohet për .

Një pako e dyshimtë është gjetur në derën e një lokali në Vlorë. Pronarët e lokalit dyshojnë se pakoja përmban eksploziv. Ata nuk i janë afruar godinës, por kanë njoftuar policinë. Kjo e fundit ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes për të bërë vlerësimin e situatës. Prite

Top Story, historia e vrasjes së Elham Elezit, efektivit të RENEA-s
  • 2019-01-24

Top Story, historia e vrasjes së Elham Elezit, efektivit të RENEA-s

Elham Elezaj zë vend në kujtesën e oficerëve më të dalluar të Policisë së Shtetit. Elhami ishte shumë i guximshëm. Një lab trim, që nuk i bënte syri tërr, tha Hil Lushaku, ish-komandant i RENEA-s. Ishte 9 korriku i vitit 1998. Forcat Speciale njoftohen se një person kishte marrë pen