Rezultate te kerkimit per termin: +Rrezatimet

Meta: total 195 / total_found 195 / time 0.000 / keyword[0] rrezatimet / docs[0] 195 / hits[0] 288 /
No Pic available
  • 2017-06-17

Sëmundja nga një mallkim mund të kthehet në një bekim!

Miron Çako Shëndetin, që nënkupton një plotësi të forcës jetike, e kërcënon gjithmonë sëmundja, e cila ka qenë, është dhe do të jetë, problemi më i madh, që njerëzit do të përballojnë deri në fund të jetës. Pavarësisht se vdekja është fatkeqësia më e madhe në botë, p

No Pic available
  • 2017-04-09

PLANET PERËNDIMORE DHE KLANET BALLKANIKE

Ballkani gjendet mes premtimeve shpesh boshe të Perëndimit dhe aspiratave të rrezikshme klanore. Qasja joserioze mund ta çojë atë në konflikte, mendon Arsim Zekolli Në mesin e të gjitha deklaratave ogurzeza apo paralajmëruese për vranësirat politike mbi Balkanin Perëndimor, e vetmja gj

No Pic available
  • 2017-02-15

Si të dallojmë fëmijët e lindur me defekte në zemër

Çdo vit në vendin tonë diagnostikohen 250-300 fëmijë me defekte të lindura të zemrës. Prof. Ass. Numila Kuneshka, mjeke kardiopediatre, shefe e Shërbimit të Pediatrisë së Përgjithshme në QSUT, në kuadër të Javës së Ndërgjegjësimit mbi Sëmundjet e Lindura të Zemrës, thekson s

BOOM: Në Shqipëri nuk ka pajisje për kontrollin e rrezatimeve jo jonizuese
  • 2017-02-01

BOOM: Në Shqipëri nuk ka pajisje për kontrollin e rrezatimeve jo jonizuese

Qytetarët janë të ekspozuar nga rrezatimi çdo ditë, por shumica e tyre nuk e dinë këtë. Emisioni investivativ BOOM në Rtv Ora News, ka denoncuar sonte rrezatimin jo jonizues, ku përfshihen antenat e telefonisë celulare, fikse, televizive, etj. Qytetarët duke mos qenë të informuar i nd

10 zbulimet astronomike më të rëndësishme
  • 2017-01-27

10 zbulimet astronomike më të rëndësishme

Astronomia është një shkencë që studion objekte qiellore të tilla si yjet, galaktikat, planetët, kometat dhe fenomene jashtë atmosferë së Tokës, si për shembull rrezatimi i sfondit kozmik. Astronautët na tregojnë imazhet më të bukura e planetëve të largët me ndihmën e teleskopëv

No Pic available
  • 2016-12-24

Alienët duan të kontaktojnë me Tokën

Disa valë që kapin rrezatimet kanë detektuar 6 shpërthime të fuqishme 3 miliardë vite dritë larg planetit tonë. Lokacioni ka kapur dhe 11 shpërthime të tjera nga i njëjti vend. Shkencëtarët besojnë se ky sinjal vjen nga një yll i ri neutron. Ndërkohë që burimi i valëve qëndron en

Deshironi vetulla te plota Ja si ti keni dhe ju
  • 2016-11-06

Deshironi vetulla te plota Ja si ti keni dhe ju

var fbShare url httpvizionplusaldeshironi-vetulla-te-plota-ja-si-ti-keni-dhe-jusize smallbrbrVetullat e trasha sot po bejne buje Ato te cilat kane lindur me vetulla te holla e te rralla mbase jane paksa pa fat Vetullat e trasha mund tiu heqin shume vite nga shpatullat kjo eshte arsyeja se perse mod