Rezultate te kerkimit per termin: +Rrezatimi

Meta: total 529 / total_found 529 / time 0.000 / keyword[0] rrezatimi / docs[0] 529 / hits[0] 740 /
NASA pushton Dielllin, gati projekti në 2018-ën
  • 2017-06-02

NASA pushton Dielllin, gati projekti në 2018-ën

Bëhet fjalë për një projekt të paprecedentë, për të cilën agjencia hapësinore punon prej 60 vjetësh. Nisja është parashikuar për verën e vitit që vjen Agjencia amerikane e hapësirës, NASA, vitin që vjen do të ndërmarrë një mision për të dërguar një mjet hapësinor në atmo

Njihuni me 9 plazhet më të rrezikshëm në botë
  • 2017-06-01

Njihuni me 9 plazhet më të rrezikshëm në botë

Natyra fsheh surpriza të pafundme rreth saj. Në çdo vend të botës, mund të magjepsesh nga bukuria e natyrës, por disa prej tyre nuk na ofrojnë qetësi. Përkundrazi, këto vende mund të fshehin rreth vetes rreziqe të frikshme. Ne po ju prezantojmë me plazhet më të frikshme në botë, ku

No Pic available
  • 2017-05-31

Prindërit përpiqen ti shërojnë tumorin me magji të zezë, 3-vjeçarit i mbeten disa javë jetë

Një djali 3-vjeçar i kanë mbetur vetëm disa muaj jetë pasi prindërit e tij lejuan një tumor kancerogjen të rritej dhe të bllokonte syrin e tij. Bongre Anton Peter, nga Papua New Guinea, filloi të shfaqte shenja të retinoblastomës në syrin e tij të djathtë kur ai ishte një vjeç në m

No Pic available
  • 2017-05-29

Helmimi i militantëve të PD, do analizohet rrezatimi i prozhektorëve

Policia e Tiranës ka referuar në Prokurori rastin e helmimit të militantëve të Partisë Demokratike gjatë tubimit të çeljes së fushatës zgjedhore në kryeqytet. Blutë bëjnë me dije se punohet për përcaktimin e shkakut të ndotjes së ajrit dhe identifikimin e kapjen e autorëve përgj

Në formë, me kosto zero
  • 2017-05-18

Në formë, me kosto zero

Vera po afron dhe të gjithë, djem e vajza, përpiqen të rregullojnë trupin, por me metodat e fundit do të nevojiteshin një mal me para. Ja disa udhëzime me kosto të ulët që kur të dilni në plazh, rrobat e banjës tu rrinë mirë dhe të tërhiqni vëmendjen e atyre që keni pranë Disa

No Pic available
  • 2017-05-13

Të mbjellësh oriz në tokat bërthamore!

Fermerët kanë filluar të mbjellin orizin në një fshat në Prefekturën e Fukushimas në Japoni për herë të parë që pas shkatërrimit bërthamor, që çoi në rrezatimin e tokës dhe në evakuime të detyruara të banorëve. Tetë fermerë në fshatin Iitate planifikojnë të rifillojnë rr

Kanceri i lëkurës, faktorët e riskut dhe shenjat e mundshme
  • 2017-05-13

Kanceri i lëkurës, faktorët e riskut dhe shenjat e mundshme

Flet shefja e Departamentit të Dermatalogjisë në QSUT, Ermira Vasili Ermira Vasili Kanceri i Lëkurës është një nga kancerët më të zakonshëm. Melanoma është kanceri më malinj i melanociteve dhe forma me vdekjeprurëse e Kancerit të Lëkurës. Melanoma përbën 3-5% të Kancerit të L