Rezultate te kerkimit per termin: +Rrezikohet

Meta: total 1000 / total_found 4755 / time 0.002 / keyword[0] rrezikohet / docs[0] 4755 / hits[0] 5188 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Nis shpërndarja e materialeve zgjedhore në Shkodër

Dukagjini ka qënë zona e parë me të cilën nisi punën pasdreken e së shtunës KZAZ nr 2 në Shkodër për shpërndarjen e bazës materiale për 13 qendrat e votimit. Pasi u emeruan komisionerët, proçesi u zgjodh të nisej me këtë zonë të thellë malore për shkak të largësisë, me qël

No Pic available
  • 2017-06-20

Kolegji Zgjedhor pranon kërkesën e LSI, i jep numëruesin e tretë

Kolegji Zgjedhor ka vendosur të pranojë kërkesën e LSI për ti dhënë numëruesin e tretë kësaj force politike.  Përfaqësuesi ligjor i LSI, Ylli Manjani tha se me këtë vendim Kolegji Zgjedhor solli në shina procesin. Ai paralajmëroi që media të vëzhgojë më shumë KQZ, sepse n

No Pic available
  • 2017-06-19

Rama: Reforma në drejtësi rrezikohet çdo ditë nga Luli e Petriti

Nga Kashari ku ishte për fushatë elektorale kryeministri Edi Rama sulmoi kundërshtarët e tij politik, PD e LSI-së Rama kërkoi votën për PS-në si e vetmja parti e aftë për shtetndërtim por dhe për zbatimin e reformës në drejtësi e cila sipas tij çdo ditë është e rrezikuar nga kreu

No Pic available
  • 2017-06-19

NATO: Ushtria e Kosovës vetëm sipas Kushtetutës

Institucionet e Kosovës nuk duhet të nxitojnë me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura ka deklaruar të hënën në Prishtinë, zëvendës-ndihmës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Operacione, John Manza. Këto komente ai i ka bërë gjatë një ligj

DIKTATURA E VARFËRISË DHE FUSHATA E PARTIVE POLITIKE
  • 2017-06-13

DIKTATURA E VARFËRISË DHE FUSHATA E PARTIVE POLITIKE

Nga ILIR ÇUMANI (Kujtesë për votuesit në prag të zgjedhjeve) Tek po bëja blerje në dyqanin e fruta – perimeve në lagjen ku banoj, rastësisht u bëra dëshmitar i një skene pothuajse krejt të zakontë, nga ato që shpesh i ndeshim në realitetin e përditshëm, por që kësaj here m

BOOM/ Bashkia i prish murin rrethues të shtëpisë, por nuk e shpronëson
  • 2017-06-02

BOOM/ Bashkia i prish murin rrethues të shtëpisë, por nuk e shpronëson

Emisioni BOOM ka trajtuar shqetësimin e familjes Sami Xhema, e cila jeton në Selitë në Tiranë. Në vitin 2016 Bashkia kryen punimet për rikonstruksionin e rrugës në atë zonë, çka i prekte edhe murin rrethues të shtëpisë. Bashkia i ka dërguar një shkresë familjes Xhamë në momentin

No Pic available
  • 2017-06-01

Abilekaj: Ruçi rrezikon seriozisht mandatin në Fier për dy arsye

Gazetari Enton Abilekaj i ftuar në Arena nga Dritan Hila në Ora News, duke folur për betejën zgjedhore në jug të Shqipërisë, u shpreh se Gramoz Rrezikon seriozisht mandatin në qarkun e Fierit duke dhënë edhe faktorët për këtë. Pjesë nga diskutimet: Abilekaj: Albpetrol dhe Armo janë