Rezultate te kerkimit per termin: +Rreziku

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.302Z

Obama: është rritur rreziku nga sulmet bërthamore

Rreziku i përdorimit të armëve bërthamore nga terroristët është rritur, tha presidenti amerikan Barak Obama. Obama tha se "rrjetet terroriste si Al Kaida janë përpjekur të shtijnë në dorë materiale për armë bërthamore". Ai i bëri thirrje të gjitha vendeve që të hartojnë plane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.666Z

Rreziku nga sauditët

Publicisti Peter Scholl-Latour ka botuar kohë më parë librin "Ora e së Vërtetës së Botës Arabe - Kryengritjet në Prag të Evropës". Meqë analizat e tij shumë herë dolën të vërteta, edhe ky libër i Scholl po tërheq vëmendjen. Që nga vitet e 50’a të shekullit të kaluar Schol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.440Z

Rreziku, si mashtrohen bizneset shqiptare nga hakerat

Mashtrimi kompjuterik është kthyer një problem shqetësues jo vetëm për të rinjtë por së fundmi ka dëmtuar rëndë nga ana financiare edhe biznese të fuqishme Shqiptare. Në periudhën 2015- 2017 në Drejtorinë Vendore të Policisë së Tiranës janë denoncuar 50 raste të abuzimit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.919Z

Rreziku nga ujqërit e vetmuar

Share Një person si Mohammed Merah është makth për autoritetet e sigurisë në Europë. Ai i përshtatet modelit të ujkut vetmitar. Kështu i quajnë shërbimet sekrete ata persona që veprojnë individualisht, por që thonë se i përkasin rrjetit terrorist Al Kaeda. Ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.563Z

Gripi i derrave,rreziku vazhdon

8500 persona rezultojne te infektuar nga gripi i derrave ne 39 shtete te botes, nderkohe 72 prej tyre kane humbur jeten. Eshte ky bilanci me e fundit e organizates boterore te shendetesise, e cila thekson se rreziku i nje pandemie ende vazhdon.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.404Z

Greqi, bie rreziku i gripit te derrit

Rreziku nga gripi i derrit ne Greqi ka kaluar, ndaj qeveria ka filluar negociatat per anulimin e kontrates me nje kompani amerikane per blerjen e vaksinave. Ministrja e Shendetesise thote se autoritetet kane vleresuar se rreziku nga epidemia ka rene dhe eshte vene nen kontroll. Ndaj, anu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.434Z

Semundjet seksuale, rritet rreziku

Pas viteve 90-te, ne vendin tone jane identifikuar rreth 180 raste me sifiliz dhe mbi 30 raste me gonorea. Keto semundje, seksualisht te transmetueshme, shkaktojne vdekje por edhe sterilitet tek meshkujt, jane rritur ndjeshem vitet e fundit.Rreziku i perhapjes se tyre eshte edhe me i mad

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama