Rezultate te kerkimit per termin: +Rreziku

Meta: total 1000 / total_found 14042 / time 0.007 / keyword[0] rreziku / docs[0] 14042 / hits[0] 16781 /
Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar një puç kushtetues futjen e ushtrisë në Rinas. Berisha ka lëshuar edhe një sërë akuzash të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka. Duke iu referuar Kushtetutës, ish-kryeministri thekson se vendimi

Gjumi i grave më i brishtë, flenë më pak dhe më keq
  • 2019-04-09

Gjumi i grave më i brishtë, flenë më pak dhe më keq

Gjumi i gruas është më i brishtë se ai i burrit, i prekshëm ndaj mijëra streseve mjedisore, thirrjes së pasardhësve dhe i gllabëruar nga shumë kërkesa për ndihmë për të dashurit. Kështu, gruaja fle, duke qenë vigjilente ndaj zhurmave në mjedisin e brendshëm të shtëpisë, pak a s

Kafe, internet dhe Ja si e vrasin kohën të rinjtë shqiptarë
  • 2019-04-04

Kafe, internet dhe Ja si e vrasin kohën të rinjtë shqiptarë

Që nga koha e kaluar në kafene deri te sporti, përdorimi i internetit dhe vullnetarizmi, këto janë aktivitetet kryesore që kryejnë të rinjtë shqiptarë. Sipas një studimi të kryer nga Fondacioni Friedrich Ebert në Tiranë, të rinjtë shqiptarë haxhojnë çdo ditë mesatarisht, 2.3 or

Librazhd/ Makina del nga rruga në Pishkash, plagosen 2 persona
  • 2019-03-30

Librazhd/ Makina del nga rruga në Pishkash, plagosen 2 persona

Një aksident është regjistruar pasditen e sotme në aksin Librazhd-Përrenjas, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona. Mësohet se shoferi i një makine ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga, ndërsa të plagosur kanë mbetur dy pasagjerë, identiteti i të cilëve nuk bëhet

Tumoret dhe lajmet bombë, si të kuptoni nëse janë fake news
  • 2019-03-29

Tumoret dhe lajmet bombë, si të kuptoni nëse janë fake news

Pacientët dhe anëtarët e familjes para diagnozës së kancerit kërkojnë lajme për sëmundjen, por është e vështirë të manovrohet në detin e informacionit (online dhe jo vetëm) dhe të dish se si të zgjedhësh se kujt duhet ti besosh është thelbësore. Këtu janë disa këshilla nga G

Makina përplas çiftin e këmbësorëve, gruaja në gjendje të rëndë
  • 2019-03-27

Makina përplas çiftin e këmbësorëve, gruaja në gjendje të rëndë

E mërkura ka nisur me një aksident të rëndë rrugor në aksin Elbasan-Peqin. Mësohet se një çift këmbësorësh janë përplasur nga një automjet me drejtues shtetasin M.B. Dy bashkëshortët janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore, por gruaja ka marrë plagë të rënda dhe ndodhe

Meta foli për juntë ushtarake, zv.ministri: Do jetë penduar!
  • 2019-03-26

Meta foli për juntë ushtarake, zv.ministri: Do jetë penduar!

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, e ka cilësuar si të papjekur deklaratën e Presidentit Meta se në vend po instalohet një juntë ushtarake. Koçi tha se edhe vetë Kreu i Shtetit do të jetë penduar për atë deklaratë. Sipas tij, “rreziku” i vetëm ndaj politikanëve m