Rezultate te kerkimit per termin: +Rreziqet

Total: 5295
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.812Z

Shtatë rreziqet që mund të evitohen

Celulari, perdet e dushit, enët plastike në mikrovalë, sapunët e të tjera, mbartin rreziqe për shëndetin tonë, të cilat mund të shmangen me lehtësi me disa masa të thjeshta Shëndeti Të sëmuresh nuk është gjithmonë një fakt i lidhur me fatalitetin: ka raste në të cilat, duk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.615Z

“Rreziqet sollen hatane e Gerdecit”

Kryeministri Berisha deklaroi se tragjedia e Gerdecit, te cilen e quajti “hata”, e ndodhur muaj me pare, ka ndodhur si pasoje e papergjegjshmerise njerezore. Qe nga qyteti bregdetar i Durresit, ku ishte per vizite, kryetari i qeverise rikujtoi ngjarjen ku humben jeten 26 qytetare, duke theksuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.346Z

BSH: Rriten rreziqet për ekonominë

Shtohen rreziqet për sektorin financiar në vend. Në raportin më të fundit për stabilitetin financiar në vend të Bankës së Shqipërisë, tregohet për rritjen e nivelit të përgjithshëm të rrezikut. "Spektri i rreziqeve është zgjeruar gjatë vitit 2007 dhe kjo prirje do të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.271Z

Rreziqet nga operacionet plastike

Vetëm para pak ditësh “Forbes” ka publikuar disa nga rreziqet dhe problemet që mund të shfaqen pas këtyre operacioneve. Hematoma Hematoma është një mpiksje e brendshme gjaku, e vogël, e cila zakonisht largohet vetvetiu, por në disa raste mund të jetë e nevojshme edhe ndërhyrja kiru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.348Z

BSH Rreziqet per ekonomine

Banka e Shqipërisë publikoi raportin e fundit mbi stabilitetin financiar të vendit, ku skanon ecurinë e ekonomise dhe sektorit bankar, si dhe rreziqet që mund te vijnë nga kriza e Eurozonës. Raporti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Rreziqet e lëkurës nga dielli

Problemi Nj shprehje thot "ku hyn dielli, nuk hyn mjeku", por n rastin e lkurs, dielli i vers nuk sht gj tjetr vese nj armik i rrezikshm. Edhe kt sezon, sidomos n pikun e pushimeve verore, dermatologt tregojn rreziqet q u kanosen pushuesve. Ato sqarojn djegiet, infeksionet e ndryshme, por edhe ush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.226Z

Fullani: Rreziqet financiare ende prezent

Nga Rajmonda Lajthia  Tiranë, 23 nëntor NOA - Rreziqet financiare nuk janë tejkaluar ndaj guvernatori i Bankës së Shqipërisë i bën thirrje biznesit vendas të bëjë kujdes me politikat gjatë vitit 2010. Ai i kërkoi kompanive private të bazojnë investimet në analiza konkrete të tr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama