Rezultate te kerkimit per termin: +Rriten

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.448Z

Rriten rrogat e administratës shtetërore

Në mbledhjen e së enjtes qeveria vendosi rritjen e rrogave të administratës shtetërore. Ato që rriten më shumë janë rrogat e mjekëve, me 11 përqind. Më pas, rrogat e infermierëve do të rriten me 9 përqind. Më 6 përqind do të rriten rrogat e mësuesve. Pagat e tjera, nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.051Z

Rriten bursat

Dy jave pas rreshqitjes globale ne tregjet financiare, qe i detyroi udheheqesit boterore te ndermerrnin vendime, vlerat e aksioneve ne bursat e Europes dhe Azise kane filluar te rriten. Plani antikrize duket se ka injektuar doza te forta optimste ne tregjet nderkombetare nga europa ne Azi. Perjashti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.400Z

Rriten pagat per 13 kategori

Fatjona Mejdini Qeveria miratoi diten e djeshme vendimin per te rritur pagat e buxhetoreve ne shkalle vendi. Kreu i qeverise, Berisha, e konsideroi rritjen e pagave te kesaj kategorie si nje nga vendimet me te rendesishme te qeverise dhe si nje premtim i realizuar nga ky formacion qeverises. “Qeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.524Z

Rriten çmimet e fruta-perimeve

Vazhdojnë të rriten çmimet e fruta perimeve. Sot kamera e "Ora News" ishte në tregun e fruta -perimeve me shumicë në ish-Uzinën Dinamo.Tregtarët shprehen se çmimet janë rritur dhe vazhdojnë të rriten dhe kjo bën që të mos ketë kërkesë. Ndërkohë që edhe qytetarët shprehen të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.976Z

Rriten me 15% pensionet në fshat

01/06/2005  Qeveria vendosi t'i shtojë 8% pensionet në zonat e qytetit, vendimi nis nga 1 qershori Prej vendimit, 585 mijë persona do të përfitojnë 2 miliardë lekë Qeveria ka vendosur dke rritjen e pensioneve në qytet me 8 për qind dhe pensioneve në fshat me 15 për qind. Nga ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.363Z

1 korrik, nga sot rriten pensionet

Që nga sot pensioni mujor për 520 mijë pensionistë shqiptarë do të jete më i lartë se deri më tani. Vendimi i marrë nga dje qeveria diferencon rritjen e pensioneve në fshat dhe në qytet, por sipas kryeministrit Berisha, mbulon inflacionin, duke siguruar një shtesë reale në pensio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.254Z

Rriten dhe rriten dhenuk shihen

Nga Preç Zogaj Gjëagjëza  për mirëqenien  në kohën e komunizmit- cështë një gjë që rritet e rritet e nuk  shihet?- mund të përdoret  fare mirë në këtë periudhë për investimet, sidomos për ato  të huaja. Rriten dhe rriten si në përralla, kryesisht  atje  ku nuk jemi. 

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama