Rezultate te kerkimit per termin: +Rritet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.247Z

PS Borxhi publik rritet papunesia rritet

Partia Socialiste ka vijuar fushatën denoncuese në publik për ato që ajo i quan dështime të Qeverisë. Argumenti i radhës që opozita parashtroi si një nga 100 arsyet se pse shqiptarët nuk duhet ta votojnë sërish Sali Berishën &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.344Z

Kosove, rritet perfaqesimi i serbeve

Zgjedhjet vendore ne Kosove kane bere qe per here te pare te rritet prania e perfaqesuesve te pakicave, ne vecanti te asaj serbe, ne rangjet e pushtetit lokal. Sipas ministrit Sadri Ferati, krijimi i tre komunave te reja me shumice serbe dhe zgjerimi i nje komune ekzistuese kane krijuar k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.814Z

Rritet cmimi ujit të pijshëm gjatë 2012

Tarifa e ujit të pijshëm pritet të rritet gjatë vitit 2012 . Sipas nënkryetarit të Entit Rregullator të Ujit Altin Uka aktualisht kanë dorëzuar kërkesën për rritje çmimi rreth 16 kompani ujësjellsash. Sipas tij rritja e çmimit do të realizohet në bazë të performancës së kompaniv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.587Z

Borxhi publik do rritet

Borxhi publik do rritet E diel 07 Prill 2013 1435 Borxhi publik do rritetBorxhi publik rrezikon te rritet pertej shifres 638 te prodhimit te brendshem bruto kjo pasi rritja ekonomike per vitin 2012-te rezultoi shume me poshte parashikimeve me te cilat qeveria hartoi dhe me vone rishikoi buxhetin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.232Z

Obama: Papunesia do te rritet

Ne kuader te parashikimeve ekonomike, vetem pak kohe para mbajtjes se G20, presidenti Obama paralajmeron amerikanet se papunesia edhe per 2-3 muaj do te vazhdoje te rritet. “Ekonomia do te vazhdoje te permiresohet dhe te ripozicionoje themelet e saj, por papunesia ne Amerike do te v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.843Z

Bajrami, rritet cmimi i mishit

Tregtaret shqiptare nuk harrojne se muaji dhjetor ka hyre dhe kane nxituar te rritin menjehere cmimet. Brenda tre diteve cmimi i mishit rritet me 150 leke te reja dhe kjo nje dite para festes fetare te Kurban Bajramit. Tregtaret perfitojne gjithnje nga deshira dhe tradita e shqiptareve per te patur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.918Z

FMN: Borxhi publik do të rritet

Parashikimi Borxhi i jashtëm i Shqipërisë, sipas raportit të FMN-së për Europën Qendrore, Lindore dhe Juglindore, pritet të rritet këtë vit në 42.1% të PBB-së, nga 34.3% që ishte në 2014-n. Fondi parashikon se borxhi i qeverisë shqiptare do të rritet nga 72.6% e prodhimit kombëtar,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama