Rezultate te kerkimit per termin: +Rritja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.547Z

Rritja ekonomike

Banka e Shqipërisë e parashikon 5.5 përqind. Ministria e Financave e nxjerr shtatë përqind. Instituti Kombëtar i Statistikave 9.9 përqind. Sa është kjo e shkretë rritje ekonomike? Për ta kuptuar qytetari i thjeshtë, rritje ekonomike e një vendi quhet atëhere kur vëllimi i përgjithsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Rritja e inflacionit

Rritja e inflacionit kosto shtes q duhet kontrolluar me kujdes Presionet inflacioniste mund te rriten n fundin e vitit, shqetsimi nuk mund t fshihet. Ka disa faktor konkret t rritjes s inflacionit; sht konstatuar rritje e mimeve t mallrave t konsumit, rritje e mimeve te banesave dhe pasur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.492Z

Zyrtarizohet rritja ekonomike 7.2%

 Fabiola ÇelaRritja ekonomike për vitin 2008 është 7.2 për qind. Qeveria ka zyrtarizuar shifrën e rritjes ekonomike të vendit për vitin që lamë pas, shifër e cila ka ngjallur debate mes Kryeministrit Berisha dhe kreut të Ministrisë së Financave, Bode. Rritja ekonomike Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.512Z

Rritja e cmimeve

Rritja e çmimeve ka bere qe banoret e Peshkopise dhe te Bulqizes te braktisin tregjet e tyre per te bere Pazar ne Maqedoni. Çdo dite me qindra vete kalojne doganen e Bllates per tu furnizuar ne pikat e shumices ne Diber te Madhe.  Kartoni jeshil i mjetit per jashte kufirit u k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.373Z

Rritja e pagave sbardhet skema, pritet rritja e konsumit

Vendimi i qeverisë për rritjen e pagave në korrik është konkretizuar me përcaktimin e rritjes për çdo kategori përfituesish. Ministria e Financave ka hartuar tabelat ku mësohet se paga mininale do të rritet me 5 për qind, ndërsa paga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.429Z

BERZH Rritja ekonomike 18

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim deklaroi se ekonomia shqiptare u rrit me 1.8 për qind në vitin 2012, duke korrigjuar pozitivsht vlerësimin e mëparashëm. Në tetor BERZH kishte deklaruar se rritja ekonomike për vitin 2012 do të isht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.276Z

SHBA, fuqizohet rritja ekonomike

Ekonomia amerikane po përparon me një ritëm më të shpejtë se sa mendohej, duke i dhënë ekonomisë më të madhe të botës rritjen më të fuqishme në më tepër se një dekadë. Ekonomitë kryesore të Evropës dhe Azisë po ngadalësohen, por Shtetet e Bashkuara thanë sot se ekonomia am

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama