Rezultate te kerkimit per termin: +Rritjen

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.959Z

Ekspertet per rritjen e taksave

Ekspertet per rritjen e taksave E hene 14 Janar 2013 1522 Ekspertet per rritjen e taksave Pas propozimeve te Fondit Monetar Nderkombetar per rritjen e dy llojeve te taksave asaj te tatimit mbi fitimin dhe takses mbi te ardhurat personale deputetet e mazhorances nuk bien dakord sidomos per gjate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.805Z

FMN miraton rritjen e pagave

var fbShare url httpvizionplusalfmn-miraton-rritjen-e-pagavesize smallbrbrMarrja e dakordesise per buxhetin e vitit 2017-te i cili do te kete 100 milion dollare ne dispozicion per rritjen e pagave dhe pensioneve ka kaluar mes debatesh te veshtira me Fondin Monetar Nderkombetar Vete ministri i Fina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.050Z

Qeveria ul rritjen ekonomike

Qeveria është detyruar të ulë me gati 1 për qind rritjen ekonomike për vitin 2011 për shkak se ekonomia po ecën më ngadalë nga vlerësimet zyrtare. Në mbledhjen e fundit, që mbajti pak ditë më parë ku miratoi ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.782Z

Konfindustria, kundërshton rritjen e energjisë

Konfindustria, ka shprehur sot kundërshtimin e saj në lidhje me rritjen e çmimit të energjisë për vitin 2010 me 13% të përcaktuar nga ERE me kërkesën e OSSH/CEZ. Me anë të një deklarate për shtyp lëshuar ditën e sotme Konfindustria ka vlerësuar, se përpara vendimit për rrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.310Z

Vendimi per rritjen e pagave

Vendimi për rritjen e pagave, është një dëshmi që ekonomia shqiptare ka pësuar rritje ekonomike. Sipas ekspertëve të ekonomisë dhe të financave, vendimi vjen në një kohë kur vendet e tjera po i ulin pagat dhe pensionet, për s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.946Z

Asnjë ndryshim në rritjen ekonomike

Edhe në tremujorin e tretë të vitit 2015 ekonomia ka mbajtur të njëjtin ritëm rritjeje si në dy tremujoret e mëparshëm. Sipas Institutit të Statistikave, ekonomia shënoi një rritjeje prej 2.98%. Në periudhën korrik-shtator 2015, dhe kontributin më të madh me gati gjysmën e kësaj rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.523Z

Ekonomia fillon rritjen

brbrQeveria shqiptare deklaron se vendi ka kaluar tashme situaten e veshtire ekonomike dhe eshte orientuar drejt rritjes ekonomike Ministri i Financave Arben Ahmetaj ne nje deklarate per mediat flet per rritje te eksporteve importeve fuqise blerese dhe renie te papunesise Ahmetaj duke iu referuar t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama