Rezultate te kerkimit per termin: +Rrjedha

Meta: total 1000 / total_found 1965 / time 0.001 / keyword[0] rrjedha / docs[0] 1965 / hits[0] 2306 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Erdogan dhe Putin bisedë telefonike, ja për çfarë diskutojnë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoan, tha se energjia në marrëdhëniet ndërkombëtare nuk duhet të jetë arsye për konflikt, por një aset i veçantë për paqe, dhe se “projekti i Rrjedhës Turke është shembulli më i mirë aktual dhe simbol i asaj ku bazohet politika e jashtme të Rep

No Pic available
  • 2017-05-21

YOGA, ushtrime të thjeshta fizike, apo rituale okulte?

Nga Miron Çako Joga një praktikë shekullore e feve lindore si induizmit, janizmit, Budizmit, mbas viteve 60-të e deri më sot, gjithnjë e më shumë po transferohet përtej vendeve të origjinës Indi, Azi, dhe po demonstrohet si një risi në SHBA dhe Europë, vende me fe dhe kulturë tjetër

No Pic available
  • 2017-05-17

Shkodër, erozioni rrezikon banesat në Bahçallek

Rrjedha e lumit Drin përgjatë viteve të fundit ka gërryer tokat pranë banesave të rreth 40 familjeve në lagjen Bahçallek të Shkodrës. Banorët thonë se ndihen të kërcënuar nga vërshimi i ujrave, ndaj kërkojnë nga shteti ngritjen e argjinaturës, për të shpëtuar shtëpitë nga pë

Rekord, regjistrohet gjuajtja më e largët në histori! Topi përshkroi 1800 km
  • 2017-04-17

Rekord, regjistrohet gjuajtja më e largët në histori! Topi përshkroi 1800 km

Nga Skocia vjen një histori që meriton të tregohet. Dy skuadra të kategorisë U-19 po sfidoheshin në një fushë pranë brigjeve të lumit Dee kur në një moment të caktuar të ndeshjes, topi përfundon në lum, më pas mbërrin në Detin e Veriut, tërhiqet nga rrjedha për 1100 milje, të b

No Pic available
  • 2017-03-30

Në kohësinë e lirizmit të poezisë moderne

Nga Anila Kruti Mos më pyet ku kam qenë, është libri i ribotuar tashmë i poetit Ilirian Zhupa, i cili që në titull vjen tek lexuesi me kohësinë e vet, sepse ky libër mbart poezi moderne që nuk e humbasin vlerën dhe kohën e tyre. Poezia e Ilirianit ka një empati të veçantë që në va

No Pic available
  • 2017-03-25

Pak histori Itali-Shqipëri: Nga Juventusi i Shkodrës deri te nata e Palermos

Nga Dritan LACI Sot nuk është një ditë e zakonshme. Sepse e pazakontë ka qenë edhe vetë marrëdhënia e tyre historike. Italia dhe Shqipëria do të përplasin për herë të parë kokat sonte në një ndeshje zyrtare pas plot 200 vitesh histori futbolli të mbledhura së bashku. Histori e ci

Kufijtë e padukshëm
  • 2017-03-25

Kufijtë e padukshëm

Në Prizren me Manray Hsu kuratori i Autostrada Biennale, i cili do ta kthejë qytetin në shtator në një Bienale arti Alda Bardhyli Eshtë një rrugë e gjatë tek e cila do të ecim gjithnjë Rruga drejt kalimit të kufijve që gjenden brenda nesh. I ulur në një nga baret, shumë pranë Shatë