Rezultate te kerkimit per termin: +Rrjeti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.084Z

Retro/ Histori: Lind rrjeti mbarëbotëror WWW

6 gusht 1991 Tim Berners-Lee më 6 gusht të vitit 1991 lëshoi një dokument në të cilin paraqet idenë e tij për WWW-n. Rrjeti gjithë botërorë, ose WWW (nga anglishtja Word Wide Web) është një sistem dokumentësh në Hypertext të shërbyera nëpërmjet Internetit. Me një Shfletues Rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.385Z

Rrjeti kulturor i Prizrenit

U themelua Rrjeti i Organizatave Kulturore në Prizren. Ky është rrjet joformal i organizatave dhe aktivistëve të kulturës në komunën e Prizrenit. Sipas një komunikate për media, misioni i këtij rrjeti është arritja e një ekonomie të zhvilluar lokale në Prizren përmes pasurimit dhe s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.084Z

FOTOT/ Rrjeti shpërthen: Kush është kjo vajzë?

Ryan Gosling ishte një nga personazhet kryesorë në ndarjen e çmimeve Oscar, për shkak të pjesmarrjes në filmin La La Land. Por, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve, ai nuk është shfaqur me të dashurën e tij seksi Eva Mendes, por me një femër tjetër. Kjo ka bërë që në rrjet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.970Z

Spanje goditet rrjeti i trafikimit

brbrPolicia ne Spanje arrestoi 72 persona duke goditur nje rrjet te trafikimit te shqiptareve ne Britanine e Madhe permes shtetit Iberik br Sic bejne te ditur mediat spanjolle krere te ketij rrjeti jane edhe ne Shqiperi Itali dhe Greqi Hetimet per te tjera arrestime vijojne Deri me tani jane identif

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.444Z

Themelohet Rrjeti Akademik Shqiptar

Themelohet Rrjeti Akademik shqiptar për lidhjen e institucioneve të arsmit të lartë me institutet e kërkimit shkencor dhe qendrat e transferimit të teknologjive. Rrjeti Akademik Shqiptar (RASH) është pjesë e programit, i cili ka për qëllim përafrimin e sistemit shqiptar të arsimit të l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.872Z

Itali, shkatërrohet rrjeti shqiptar i drogës

Shtatë persona janë vënë në pranga në Itali gjatë një operacioni për shkatërrimin e një rrjeti të trafikut të drogës që drejtohej nga shtetas shqiptarë. Rrjeti vepronte në Itali me bazë në Romë, Voterbo dhe Livorno ndërkohë që droga mbahej në Shqipëri e Belgjikë. Forcat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.971Z

FOTOT/ Rrjeti nuk pushon së talluri Strazimirin

Historia banale e pistoletës së Strazimirit, sidomos gënjeshtra e Ristanit vazhdon të frymëzojë rrjetin. Shikoni disa nga produktet e fundit.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama