Rezultate te kerkimit per termin: +Rrjetit +Arkivor

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] rrjetit / docs[0] 11984 / hits[0] 14995 / keyword[1] arkivor / docs[1] 337 / hits[1] 425 /
No Pic available
  • 2016-11-25

Kujdes me adresat! Ja sa gjobiteni nëse nuk deklaroni vendbanimin fillestar

Nëse nuk do të deklaroni adresën fillestare apo të ndryshuar pranë zyrave të Gjendjes Civile atëherë do të penalizoheni me 10,000 lekë gjobë nga 3,000 lekë që është aktualisht. Ky është parashikimi i bërë në amendimet që i janë bërë ligjit për Gjendjen Civile, i cili tashmë

Kujdes! 10,000 lekë gjobë nëse sdeklaroni vendbanimin fillestar, ose ndryshimin
  • 2016-11-25

Kujdes! 10,000 lekë gjobë nëse sdeklaroni vendbanimin fillestar, ose ndryshimin

Nëse nuk do të deklaroni adresën fillestare apo të ndryshuar pranë zyrave të Gjendjes Civile atëherë do të penalizoheni me 10,000 lekë gjobë, nga 3,000 lekë që është aktualisht. Ky është parashikimi i bërë në amendimet që i janë bërë ligjit për Gjendjen Civile, i cili ta

Vendimi i plotë që pezulloi Çakon, ja pse pajisja kryen edhe proces përgjimi
  • 2016-06-12

Vendimi i plotë që pezulloi Çakon, ja pse pajisja kryen edhe proces përgjimi

Zbardhet vendimi i gjyqtarit Arjan Aliaj, që pezulloi nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako. Në vendim, Aliaj ka përdorur disa argumente, referuar edhe materialit të Prokurorisë, që e kanë bindur për të dhënë vendimin. Argumentet e vendimit të Gjykatës nisi

Libri i ri, Lef Nosi: Me Shuteriqët jemi një fis
  • 2015-11-17

Libri i ri, Lef Nosi: Me Shuteriqët jemi një fis

Kur nisi hulumtimin mbi figurën e Lef Nosit, Edelajda Cenaj-Çepa nuk e dinte se rreth figurës së këtij të fundit do të hapej së fundmi një debat i ndezur.Ishte "Kandidati" i Ben Blushit, romani i tij më i fundit, që do të turbullonte ujërat dhe do të ngrinte shumë pikëpyetje rreth f

Partia e Persekutorëve me Ramën kryetar dhe krimet e komunizmit
  • 2015-03-31

Partia e Persekutorëve me Ramën kryetar dhe krimet e komunizmit

Pse Edi Rama nuk na tregoi historinë e bashkëpunimit të tij me revistën e Sigurimit të Shtetit, "Në shërbim të popullit"? Në Shqipëri qeveria e "rilindjes" (komuniste), ka gjetur për mënyrë qeverisje aktrimin e përditshëm. Në krye të këtij veprimi qëndron kryeministri, ndërsa n

No Pic available
  • 2014-02-26

Qeveria ka bërë gati ligjin e dosjeve: Gjithkush mund të njohë dosjen e tij

Nga Bledi Lumani   Qeveria shqiptare ka bërë gati një ligj për hapjen e dosjeve të Sigurimit të Shtetit sipas modelit gjerman, ku çdo qytetar i këtij vendi, që është përndjekur nga Sigurimi i Shtetit, ka të drejtë të njihet me dosjen e tij. Të drejtën e njohjes me dosjen e k

No Pic available
  • 2013-10-24

Çfarë lidhje ka mësuesoficeri Gjet Ndoj me arkivat

24-10-2013 / Gazeta 55 Emërimet klienteliste të Edi RamësNjë qeveri duke serioze në punë në vlerësimin e arkivave të saj. Kur vë njeriun e duhur në punë, kur tregon kujdes e seriozitet në mbarëvajtjen e punës së rr