Rezultate te kerkimit per termin: +Rrok +Jakaj

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.438Z

Në prag të Shkodra Jazz Festival

"Paqja në botë është akoma një utopi e madhe, por shpresën për një të ardhme më të mirë mund ta gjejmë në gjeneratat e reja dhe në muzikën që nuk ka barriera, kalon edhe mbi diferencat raciale dhe kulturore". Këto janë fjalët e violinistit Rrok Jakaj, i cili u nda nga jeta disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.717Z

Shkodra pret Festivalin e Xhazit

Jo vetëm skena, por edhe rrugët e lokalet do të mbushen me tingujt e muzikës xhaz. Nesër nis në Shkodër edicioni i gjashtë i festivalit ndërkombëtar “Shkodra Jazz Festival”, kushtuar muzikantit shkodran, violinistit Rrok Jakaj. Përgjatë dy ditëve, muzikantë shqiptarë e të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.015Z

Ritmet e xhazit vijojnë në Shkodër

Aktivitet ndërkombëtar "Shkodra Jazz Festival", që zhvillohet për të pestin vit me radhë në qytetin verior, këtë vit është vendosur më pranë qytetarëve, në rrugën e re këmbësore "Kol Idromeno" në qendrën muzeale të këtij qyteti. Sipas organizatorëve kjo bëhet në respekt të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.882Z

Shkodra Jazz Festival vjen në edicionin e pestë

Ritmet e muzikës xhaz vijnë nga artistë të njohur botërorë të kësaj rryme muzikoreQyteti i Shkodrës do të kalojë disa ditë nën ritmet e muzikës xhaz, e cila do të vijë pranë publikut nga artistë të njohur botërorë të kësaj rryme muzikore. Në qytetin e Shkodrës ka startuar dj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.639Z

Për të pestën herë, xhaz në Shkodër

Çelet sot në Shkodër edicioni i pestë i festivalit ndërkombëtar "Shkodra Jazz Festival", kushtuar kujtimit të muzikantit të madh shkodran, violinistit Rrok Jakaj. Festivali, që do të zgjasë gjashtë ditë, shënon edhe këtë vit praninë e shumë muzikantëve të njohur të muzikës xhaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.422Z

Shkodra Jazz Festival, dy ditë me muzikë live

Shkodër, 9 Qershor, NOA /Milena Selimi - Paqja në botë është akoma një utopi e madhe, por shpresën për një të ardhme më të mirë mund ta gjejmë në gjeneratat e reja dhe në muzikën që nuk ka barriera, kalon edhe mbi diferencat racial dhe kulturore, - këto janë fjalët e violini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.866Z

Festivali i jazz-it, jare dhe flamengo

 Muzikë tradicionale vendase, por edhe flamengo spanjolle e ritme afrikane. Për të pestin vit me radhë, Shkodra hapi mbrëmë edicionin e radhës të festivalit ndërkombëtar “Shkodra Jazz Festival” kushtuar kujtimit të muzikantit të madh shkodran, violinistit Rrok Jakaj. Sip

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama