Rezultate te kerkimit per termin: +Rrugve

Meta: total 303 / total_found 303 / time 0.000 / keyword[0] rrugve / docs[0] 303 / hits[0] 393 /
Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë
  • 2016-08-02

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë

Reportazh/Një udhëtim në sinagogat hebreje në qytetet shqiptare nga Saranda deri në Berat Bregdeti i Sarandës Nga Esther Hecht, Hadassahmagazine Vendi m misterioz n Evrop, Shqipëria, sht nj vend i ekstremeve dramatike. I ndar nga Evropa perëndimore pr dekada me radh nn sundimin e diktatorit

No Pic available
  • 2016-01-11

Qafa e Thores dhe Vermoshi, probleme me borën dhe ngricat

Ndonëse reshjet kanë pushuar, zonat malore vijojnë të mbeten nën pushtetin e dëbores, e cila në zona të caktuara ka bllokuar qarkullimin si pasojë edhe e ngricave. Bashkë me Qafen e Thores që mbetet e bllokuar duke mos lejuar vijimin e udhëtimit drejt Dukagjinit e Thethit, shqetësime pa

Rama publikon fotot e rilindjes së Gjirokastrës, ja si e ironizojnë komentuesit
  • 2015-12-21

Rama publikon fotot e rilindjes së Gjirokastrës, ja si e ironizojnë komentuesit

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar përmes rrjeteve sociale, projektin për restaurimin e plotë të pazarit të qytetit të Gjirokastrës dhe ndërtimin e unazës mbrojtëse nga makinat."Gati per me tej per Rilindjen e Gjirokastres:-) Restaurim i plote pazarit dhe ndertim i unazes mbrojtese nga mak

VIDEO/ Rama i jep tapinë kushëririt të Xhelal Mziut në Kamëz: Kur shihni Saliun, dridheni
  • 2015-12-16

VIDEO/ Rama i jep tapinë kushëririt të Xhelal Mziut në Kamëz: Kur shihni Saliun, dridheni

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot pasdite në Kamësz, ku ka shpërndarë disa tapi. Mes përfituesve ka qenë edhe një kushëri i Xhelal Mziut,  Vesel Murat Mziu. Atë e ka tërhequr i biri, ndërkohë që Rama ka shkëmbyer disa batuta. Batutat Rama: Spo të pyes se çfarë e ke atë mikun t

Bronx: Ja kush është djaloshi shqiptar që vdiq duke shpëtuar motrën
  • 2015-11-02

Bronx: Ja kush është djaloshi shqiptar që vdiq duke shpëtuar motrën

Një rrugë në Morris Park, në Bronx, e mbushur përplot më fëmijë me maska dhe veshjet karakteristike të Halloween, është kthyer në një skenë të vërtetë horrori të shtunën mbasdite, kur një makinë goditi një grup fëmijësh dhe prindërit e tyre të moshave të ndryshme, thotë

Bronx: Djaloshi shqiptar vdes duke shpëtuar motrën 10-vjeçare
  • 2015-11-01

Bronx: Djaloshi shqiptar vdes duke shpëtuar motrën 10-vjeçare

Një rrugë në Morris Park, në Bronx, e mbushur përplot më fëmijë me maska dhe veshjet karakteristike të Halloween, është kthyer në një skenë të vërtetë horrori të shtunën mbasdite, kur një makinë goditi një grup fëmijësh dhe prindërit e tyre të moshave të ndryshme, thotë

Berisha Perfundoi farsa elektorale dhe procesi me i shemtuar i votimit ne Shqiperi
  • 2015-06-22

Berisha Perfundoi farsa elektorale dhe procesi me i shemtuar i votimit ne Shqiperi

Transmetuar me 21062015 - 2339 PUBLICITET Ish kryeministri dhe ish kreu demokrat Sali Berisha flet me tone shume te ashpra per procesin e sotem zgjedhor duke e konsideruar ate si me te shemtuarin ne historine demokratike t