Rezultate te kerkimit per termin: +Rrugn

Total: 817
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

Rama: PS pa Nanon do t ec m e sigurt n rrugn e saj

Kryetari i Partis Socialiste, Edi Rama, ka prjashtuar srish nga programi dhe realizimi i tij ish kryetarin socilist Fatos Nano. N nj konferenc pr shtyp ai deklaroi se un jam i vendosur ta udhheq PS-n n rrugn e re q tani sht e qart pr t gjith, q sht nj rrug, pjes e s cils nuk mund t jet Fatos Nano".

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.043Z

Puntort bllokojn rrugn

Punëtoret e një firme që po punon në ndërtimin e rrugës Levan-Tepelenë bllokuan punimet duke mos lejuar edhe daljen e 30 mjeteve ne pune. Shkak i protestes se tyre është mospagesa prej një viti e pagës së tyre për punën e kryer. Punonjesit jane të firmes nenkontraktore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Arrestohet autori i 16 vjedhjeve

Dje strukturat policore t Komisariatit Nr.3 pas nj pune investiguese disa mujore finalizuan me sukses operacionin policor t koduar Mirdita ku u b i mundur ndalimi dhe zbatimi i urdherit Nr. 2574 t Prokuroris pr shtetasin Emiljano Merdhoi, 35 vje, banues n Mirdit i dnuar m par pr vjedhje. Ndalimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Shkelje pr rrugn Rrshen-Kalimash

Nj tjetr z, kt her i specializuar, u shtohet dyshimeve mbi shkeljet dhe abuzimet me ndrtimin e segmentit Rrshn Kalimash, pjes e rrugs m t rndsishme dhe projektit m t madh infrastrukturor t ndrmarr ndonjher nga Shqipria. Zri i Amriks ka publikuar t djhnat e nj raporti i cili hedh drit mbi disa abuzim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.464Z

Vlor, banort bllokojn rrugn nacionale

Protestë në Vlorë. Banorët e fshatit Dukat kanë bllokuar rrugën nacionale, duke krijuar një rradhë 2-3 kilometër të makinave që ngjiten për në Llogara. Shkak i bllokimit të rrugës është bërë arrestimi nga policia i gjashtë bashkëfshatarëve të tyre.Policia shoqëroi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Brae: T dorhiqet Basha, po pengon hetimet e Durrs-Kuks

Nnkryetari i Grupit Kuvendor t Partis Socialiste, Erion Brae, ka krkuar sot dorheqjen e Ministrit t Jashtm Lulzim Basha. Sipas Braes, ish-Ministri i Transporteve po pengon hetimet e organit t akuzs pr rrugn Durrs-Kuks. Ligjvnsi i majt i kathirrje Prokuroris t sekuestroj procesverbalin e qeveris pr r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

Bashkia e Tiranës njofton devijimin në Rrugën e Dibrës

Me qllim realizimin e punimeve n sheshin “Sknderbej”, Bashkia e Tirans ka hartuar nj plan masash t ndar n faza, lidhur me ndrhyrjet n fushn e infrastrukturs dhe organizimit t qarkullimit. N vijim t zbatimit t fazs s dyt t punimeve pr rikonstruksionin e sheshit “Sknderbej”, B

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama