Rezultate te kerkimit per termin: +Rrugt

Total: 371
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

Prgjaken rrugt helene, vdesin 6 shqiptar

Nj aksident i rnd sht shnuar sot n rrugt e shtetit ton fqinj, Greqis. Gjasht shqiptar, kan mbetur t vdekur n vend n autostradn Patra-Korinth pas nj prplasje t dhunshme me nj kamion. Nga aksidenti fatal kan mbetur t vdekur dy fmij dy gra dhe dy burra. Viktimat jan identifikuar dhe jan Jen Bylisa dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Topi ndaj shtjes Sollaku: Do t ndjek rrugt ligjore

Presidenti Bamir Topi ka deklaruar se do t ndjek rrugt ligjore lidhur me shkarkimin ose jo nga detyra t prokurorit t Prgjithshm Theodhori Sollaku. N nj deklarat pr media pas mbledhjes s KLD-s, zoti Topi u shpreh se do t analizpj m vmnedje t dhnat e raportit t miratar nj dit m par nga Kuvendi i Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Serbia nuk mund t bllokoj rrugt e Europs

Bisedimet n Baden t Austris si dhe shum prpjekje t tjera t bashksis ndrkombtare pr t zgjidhur cshtjen e Kosovs n mnyr t drejt nuk rezultuan n marrveshje pr shkak t dallimeve t mdha ndrmjet pals Kosovare dhe asaj serbe, e pritur kjo q nga fillimi shtes 120 ditsh. Ndrsa Badeni tregoji edhe njher se p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.345Z

Buxheti, shkurtohen rrugt

Shkurtimet e investimeve publike kanë pezulluar ndërtimin dhe zgjerimin e disa prej rrugëve të rëndësishme për shqiptarët dhe që qeveria i reklamuar fort si prioritete të saj, jo vetëm për shkakun se disa prej tyre mbeten burime aksidentesh fatale, ku dhjetëra njerëz humbasin jetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.351Z

Vlor, rrugt krcnojn turizmin

Prej disa vjetesh gjendja e rrugëve në qytetin e Vlorës, dhe trafiku që krijohet gjatë sezonit veror, është një nga arsyet se përse pushuesit që shkojnë atje mendojnë të mos kthehen më. Një vit më parë situata ishte shumë e ngjashme me atë çka paraqesin këto rrug

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.362Z

Durrs, banort bllokojn rrugt

Banorët e zonës së Hamallës dhe Hidrovor-Bregdetit kanë bllokuar të gjitha rrugët hyrëse që lidhin këtë zonë me qytetin e Durrësit për të ndalur fadromat e policisë ndërtimore. Rreth 200 persona mbajnë të bllokuar rrugët hyrëse duke djegur goma për të ndaluar hyrjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.211Z

Berisha: Rama, mos blloko rrugt

Kryeministri Sali Berisha nuk ka pritur shumë, që nga tensionimi i situatës në rrugën nacionale të Korçës, duke i kërkuar publikisht kreut të socialistëve Edi Rama të mos veprojë kundër interesave të qytetarëve me bllokimin e rrugëve. (UPDATE) “Zotit Edi Rama i kër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama