Rezultate te kerkimit per termin: +Rrushi

Meta: total 811 / total_found 811 / time 0.000 / keyword[0] rrushi / docs[0] 811 / hits[0] 1163 /
Parlamenti bëhet me 99 deputetë, KQZ ndan 3 mandate të reja (EMRAT)
  • 2019-03-27

Parlamenti bëhet me 99 deputetë, KQZ ndan 3 mandate të reja (EMRAT)

Parlamenti i Shqipërisë është shtuar sot me tre deputetë të rinj, pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u mblodh për tu dhënë mandatin këtyre kandidatëve, që vinë nga radhët e PD dhe LSI, duke mos pranuar të digjen siç bëri opozita e bashkuar. Një nga kandidatët që tashmë e ka plo

No Pic available
  • 2019-03-05

Deputetët e rinj në komisione, rapsodi Ylli Shehu te Siguria Kombëtare

Ditën e sotme u regjistrua protesta e radhës e opozitës së bashkuar kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama, teksa në Kuvend u betuan 4 tradhtarë të LSI-së, të cilët zëvendësuan deputetët që lanë mandatet. Pasi bënë betimin, deputetët e rinj kanë marrë edhe detyrat e tyre n

No Pic available
  • 2019-03-01

Gati opozita e re, 4 kandidatë të LSI-së pritet të marrin mandatin e deputetit

Ylli Shehu, Aurora Mara, Enver Roshi dhe Edmond Rrushi janë kandidatë nga radhët e LSI-së të cilët pritet të marrin mandatin e deputetit, duke dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) formularin e dekriminalizimit. Deri më tani numri i të lëkundurve është 10, shumica nga ra

Sëmundjet sezonale, mjetet natyrore për fëmijët
  • 2019-01-06

Sëmundjet sezonale, mjetet natyrore për fëmijët

Gjeni se si të keni një ndihmë të vlefshme për të parandaluar kollën dhe të ftohtin, duke forcuar sistemin imunitar të fëmijëve I ftohti dhe sëmundjet: duket një kombinim i pamundur për t’u ndarë, por të përpiqesh të frenosh kollën dhe të ftohtin, duke mbështetur sistemin

Ditari i Alejandrës: Dua të përqafoj egërsisht!
  • 2019-01-02

Ditari i Alejandrës: Dua të përqafoj egërsisht!

Alejandra Pizarnik, shkrimtarja e njohur argjentinase është e njohur për ditaret e saj. Më poshtë po botojmë disa fragmente nën përkthimin e Bajram Karapollit: * Të shkrush një poezi është si të shërosh një plagë të thellë. Duke përqafuar hijen tënde në një ëndërr, eshtrat e

Supersticioni, ritualet e vogla që favorizojnë fat të mirë 
  • 2018-12-29

Supersticioni, ritualet e vogla që favorizojnë fat të mirë 

Nga ushqimi te veshjet, nga gjestet te fishekzjarrët, këtu janë zakonet për të pasur fat të mirë për Vitin e Ri Ka nga ata që vishen me të kuqe në fundvit, që mbushin shtëpinë me thjerrëza, që mbushin shtëpinë me veshtull, në mënyrë që të mos humbasin mundësinë për një put

Nga ananasi te rrushi i thatë, 5 frutat më të pasura me karbohidrate
  • 2018-12-04

Nga ananasi te rrushi i thatë, 5 frutat më të pasura me karbohidrate

Përveç vitaminave, mineraleve, fibrave dhe antioksidantëve, frutat gjithashtu përmbajnë sheqer (fruktoza), i cili është një karbohidrat i thjeshtë, kështu që nuk është e përshtatshme të abuzoni (por jo ta kufizoni atë shumë) Një dietë e shëndetshme dhe e ekuilibruar duhet të ofr