Rezultate te kerkimit per termin: +Rrustja

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] rrustja / docs[0] 11 / hits[0] 13 /
Një mesfushor plotëson Burrelin para startit të sezonit
  • 2012-08-25

Një mesfushor plotëson Burrelin para startit të sezonit

Burreli nën drejtimin e trajnerit shkodran, Fatjon Hasani, po u jep dorën e fundit përgatitjeve për sezonin e ri. Skuadra thuajse është e kompletuar dhe matjanët ndihen gati për startin e sezonit të ri ku me 1 shtator Burreli do të presë Gramshin. Për stafin drejtues skuadra e krijuar p

Nikaj: Ada, më e fortë se sezonin e kaluar
  • 2012-08-04

Nikaj: Ada, më e fortë se sezonin e kaluar

Trajneri i skuadrës velipojake, Samuel Nikaj, flet me nota optimiste për sezonin e ri, pas paraqitjes së mirë në miqësoren me Vllazninë   Nga Gjergj Kola   Deri para pak ditësh, tek Ada është vënë re një ndjenjë pesimizmi nga ana e drejtuesve tw saj. Disa nga lojtarët titul

Vlora nuk shënon me Adën, humbet edhe dy pikë në shtëpi
  • 2012-04-10

Vlora nuk shënon me Adën, humbet edhe dy pikë në shtëpi

Nga Vlora, Elton Nika Vlonjatët kanë shpërdoruar një tjetër mundësi në fushën e tyre, ku kanë barazuar pa gola, rezultat që nuk bën punë për objektivin Vlora Ada  0-0   Vlora: Sadikllari, Kaçani, Zholi, Myderizi, Gjika, Hoxha, Xhelili, Hazizi, Dalipaj (Veshaj 72), Prifti, Cero

No Pic available
  • 2011-07-16

Trepçës i del gjumi

Pas një sezoni me telashe, Trepça ka nis të këndellet para edicionit të ri. ‘Xehetarët’ janë përforcuar me tre futbollistë nga Shqipëria; Bledar Perfati, Jasir Rrustja e Senad Lekaj. Mitrovicasit janë afër transferimit edhe të katër futbollistëve tjerë. Me këto përforcime

No Pic available
  • 2011-05-28

Ngjitet Skrapari, pukjanët rrahin gjyqtarin e sfidës

Ka përfunduar në shkelma e grushte ndaj arbitrit të ndeshjes takimi Skrapari-Tërbuni. Një penallti e dhënë në fund të takimit nga ana e arbitrit, ka bërë që pukjanët të mos mbajnë më nervat dhe iu lëshuan me breshëri grushtesh e shkelmash “xhaketës së zezë”. Ndërkaq

 “Poker” i vlonjatëve, nga  superiorja ikën ApoloniaTirana mund të kuqtë, Pogradeci është një hap larg ngjitjes. Pas Besës kampione, fundi i tabelës mbetet i ekipit fierak
  • 2009-05-12

 “Poker” i vlonjatëve, nga superiorja ikën ApoloniaTirana mund të kuqtë, Pogradeci është një hap larg ngjitjes. Pas Besës kampione, fundi i tabelës mbetet i ekipit fierak

Të rinjtë e Tiranës kanë arritur një fitore të merituar kundër Partizanit, me rezultatin minimal 1-0, në ndeshjen që u zhvillua të shtunën në kompleksin “Skënder Halili”. Të kuqtë e Marko Pelinxhit kanë dalë nga objektivat dhe në derbi nuk shfaqën më të mirën e tyre. Ndërs

 Sopjani e bën rrugë, tani e rrahin edhe tek moshat Degradon ndeshja Apolonia-Partizani. Prindërit futen në fushë. Loja ndërpritet në minutën e 63-të, pas golit të të kuqve
  • 2009-04-14

 Sopjani e bën rrugë, tani e rrahin edhe tek moshat Degradon ndeshja Apolonia-Partizani. Prindërit futen në fushë. Loja ndërpritet në minutën e 63-të, pas golit të të kuqve

JORGIS MEMO (Panorma Sport)- Rikthehen grushtet në kampionatin e të rinjve. Këtë herë viktimë, as më pak e as më shumë, është gjyqtari Mentor Sopjani, i cili bëhet përsëri protagonist. Pas dhunës barbare në Pukë, dje Sopjani është goditur në ndeshjen Apolonia-Partizani, e vlefshm