Rezultate te kerkimit per termin: +Rui

Meta: total 373 / total_found 373 / time 0.000 / keyword[0] rui / docs[0] 373 / hits[0] 570 /
Berlusconi dhe Milan: Çfarë suksesesh në 31 vjet! (FOTO/VIDEO)
  • 2017-04-14

Berlusconi dhe Milan: Çfarë suksesesh në 31 vjet! (FOTO/VIDEO)

Silvio Berluskoni, presidenti më i suksesshëm i historisë së futbollit i ka dhënë lamtumirë sot Milanit. Një personalitet që ka ditur të ndryshojë historinë e këtij klubi për 31 vjet. Tashme kuqezinjte kane kaluar ne duart e kinezeve. Berlusconi nuk pranoi as postin e Presidentit te n

Benfika e Borusia Dortmund sfida e dy ish-kampioneve
  • 2017-02-14

Benfika e Borusia Dortmund sfida e dy ish-kampioneve

p styletext-align justifyNuk do te mungojne emocionet ne stadiumin 8220Da Luz8221 te Lisbones ku luhet dueli tjeter i mbremjes se pare te 18 te Champions League Si Benfika edhe Borusia e Dortmundit dy ish-kampione te Evropes vijne nga rezultate jo brilante neper kampionatet respektive Sidoqofte vazh

Fundjave pozitive per Benfican aspak e tille per Dortmundin
  • 2017-02-13

Fundjave pozitive per Benfican aspak e tille per Dortmundin

p styletext-align justifyKostas Mitroglou vazhdoi ne fundjave momentin e mire qe po kalon te Benfica ne kampionatin portugez Shtatlarti grek shenoi nje dy golesh ne fitoren 3-0 qe fajkojte shenuan ndaj Aroucas Keshtu ai e coi ne 10 numrin e realizimeve per kete sezon Fale golave te tij dhe te Carril

Shqiponjat e Benfikes rrezohen ne Setubal
  • 2017-01-31

Shqiponjat e Benfikes rrezohen ne Setubal

brbrHumbja e dyte sezonale per Benfiken Ne javen e 19 te kampionatit portugez te ashtuquajturat shqiponjat u munden ne menyre surprize 0-1 ne Bonfim nga vendasit e Vitoria Setubal por pavaresisht kesaj mbajten vendin e pare ne krye te renditjes edhe pse tashme me 1 pike me shume se Porto duke ndjere

No Pic available
  • 2016-12-24

The Guardian: 100 lojtarët më të mirë në botë në 2016-ën (FOTO)

Juria e prestigjiozes TheGuardian i përbërë nga 124 ekspertë nga 45 kombe kanë zgjedhur 100 lojtarët më të mirë të vitit 2016. Në vendin e parë pozicionohet fituesi i Topit të Artë, Cristiano Ronaldo, ndjekur nga Messi dhe Suarez. 1 Cristiano Ronaldo Real Madrid 2 Lio

Ndaj Izraelit, humbja më e thellë e De Biasit
  • 2016-11-13

Ndaj Izraelit, humbja më e thellë e De Biasit

Një moment për të rikuperuar forcat, për të reflektuar dhe për të provuar ringritjen. Kjo pavarësisht paraqitjes aspak të mirë ndaj Izraelit, rezervave për gjykimin dhe rezultatit 3-0, që është humbja më e thellë e Gianni De Biasit në 5 vitet që trajneri drejton stolin e Kombëtare

No Pic available
  • 2016-11-11

Nga Nesta e Maldini e deri te Del Piero: Ja top-formacioni i Ancelottit si trajner

Trajneri aktual i Bayern Munich, italiani Carlo Ancelotti, ka përzgjedhur top-formacionin më të mirë të gjithë lojtarëve që ai ka drejtuar. Këtë gjë e ka bërë duke u prononcuar për tabloidin e njohur britanik, The Sun. Emrat janë yje, që kanë luajtur me skuadra të tilla si Parma, J