Rezultate te kerkimit per termin: +Rubikut

Meta: total 403 / total_found 403 / time 0.000 / keyword[0] rubikut / docs[0] 403 / hits[0] 636 /
No Pic available
  • 2017-03-17

Ndeshja e futbollit që shoi ëndrrat e qytezës së Rubikut

Në maj të vitit 2015, u luajt ndeshja e futbollit mes Rubikut dhe Internacional Tirana, në Pezë Helmes, në kategorinë e tretë. Ndeshja përfundoi me rezultatin 1-0 në favor të Internacionalit dhe për rrjedhojë, Internacionali u ngjit një kategori më lart. Skuadra e Rubikut, pas asaj nde

No Pic available
  • 2017-02-05

Mbytet në lumë 55-vjeçari, polumbarët në kërkim të trupit

Një 55-vjeçar është mbytur në ujërat e Lumit Fan në Mirditë.Fran Bardhi po punonte në afërsi të lumit kur është marrë nga rrjedha e ujit, e cila erdhi në mënyre të menjehershme nga HEC-i që po ndërtohet në këtë zonë. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së shtunes në fshatin Ndërfan

Të jetosh për 14 vite me gruan e parë të bashkëshortit
  • 2017-01-30

Të jetosh për 14 vite me gruan e parë të bashkëshortit

Historia e Blertës është e denjë për një skenar telenovele. E rritur si një vajzë e lumtur dhe e shkolluar, pas martesës në Tetovë të Maqedonisë, jeta e saj u mbyll brenda katër mureve ku jetoi 14 vjet bashkë me gruan e parë të bashkëshortit. Ishte kjo historia e zonjës Blerta nga

Heronjtë e shtegtimit dimëror të bagëtive!
  • 2016-11-16

Heronjtë e shtegtimit dimëror të bagëtive!

Vijne nga fshati Çaj i Kukesit me plot 650 koke dele, per t’i shtegtuar per dimerim ne zonen fushore te Shkodres. Jane djem te rinj, çobane te mire qe e trashegojne zanatin e moçem te eterve dhe gjysherve. Me fytyren e rreshkur nga te nxehtit e veres dhe te acartin e dimrave, ata kane nje f

Kujtime nga fletorja sekrete e Doktorit
  • 2016-11-13

Kujtime nga fletorja sekrete e Doktorit

Nga Anri Bala Po më habisni me ram-in tuaj të ulët për të mos thënë pa asnjë giga në të. Nuk po më kuptoni ju plehra komunistë, të rritur nga kodosha politikë, se për çfarë po flas? Tani unë flej me iPad në dorë, sepse e qaj facebook-un, për të mos iu lënë të harroni se

Dom Ernest Troshani, kleriku që u burgos për meshën për Xhon Kenedin
  • 2016-10-10

Dom Ernest Troshani, kleriku që u burgos për meshën për Xhon Kenedin

Albania Pope Ai është nga të mbijetuarit e fundit të burgjeve komuniste. Në moshën 86 vjeçare, Dom Ernesti do të dëshmojë para Papës Françesk në audiencë vuajtjet e tij të gjata. Nga Lindita Çela Dom Ernest Troshani është burrë i fortë. Në moshën 86 vjeçare, pavarësisht je

Ndërtim luksi në bashkinë Mirditë, mbi 4 milionë euro për godinë të re
  • 2016-07-29

Ndërtim luksi në bashkinë Mirditë, mbi 4 milionë euro për godinë të re

Nxitje për këtë letër morëm nga bashkia e Pukës, e cila, pas 30 vitesh, mori një fond për zhvillimin e rajoneve me vlerë afro 150 mln lekë, ku pritet të bëhej sistemi i lagjes pranë Pallatit të Kulturës Pukë, rigjenerimi i shëtitores qendrore dhe projekti i fundit dhe më i rënd