Rezultate te kerkimit per termin: +Rud +Gulit

Meta: total 59 / total_found 59 / time 0.011 / keyword[0] rud / docs[0] 389 / hits[0] 504 / keyword[1] gulit / docs[1] 101 / hits[1] 151 /
PSG-Barcelona e Bajern-Arsenal ne Champions Juventusi ia hedh paq
  • 2016-12-12

PSG-Barcelona e Bajern-Arsenal ne Champions Juventusi ia hedh paq

var fbShare url httpvizionplusalpsg-barcelona-e-bajern-arsenal-ne-champions-juventusi-ia-hedh-paqsize smallp styletext-align justifyUEFA hodhi ne Nion te Zvicres shortin per raundin e 18-ve te UEFA Champions League nje ekskluzivitet i Platformes Tring dhe Vizion Plus Skuadrat ishin ndare ne dy grup

Gulit, gjithnjë e më shumë larg kombëtares holandeze
  • 2016-08-27

Gulit, gjithnjë e më shumë larg kombëtares holandeze

Rud Gulit nuk gjen marrëveshjen me Kombëtaren Holandeze. Pas bisedimeve të zhvilluara, përfaqësues të Federatës së Futbollit në Amsterdam, njoftuan se palët nuk arritën dot të gjenin gjuhën e përbashkët. Gullit do të mbantë rolin e zëvendësit trajnerit në kombëtaren e tulipanëv

Berluskoni ne Panama Papers
  • 2016-04-16

Berluskoni ne Panama Papers

brbrTe tjere emra te njohur i shtohen listes se personave te perfshire ne skandalin e Panama Papers Mediat kane publikuar se fundi identitetet e 100 shtetasve italiane mes te cileve spikat ai i ish-kryeminsitrit italian Silvio Berlusconi Kavalieri rezulton te kete pasur nje kompani offshore te kriju

Skandali i Panama Papers, të tjerë emra zbulohen nga bota e sportit
  • 2016-04-15

Skandali i Panama Papers, të tjerë emra zbulohen nga bota e sportit

Në skandalin e Panama Papers dalin të tjerë emra të njohur në botën e sportit. Pas lajmeve të publikuara pak ditë më parë se Mesi, Platini, apo kreu i ri i FIFA-s, Infantino, ishin të implikuar në rrjetin e të pasurve që kanë pastruar para nëpërmjet kompanive offshore, shtypi ndërk

Manita e Leo Mesit, Topi i Artë kthehet tek ylli i Barcelonës
  • 2016-01-12

Manita e Leo Mesit, Topi i Artë kthehet tek ylli i Barcelonës

“Pleshti” e çoi në 5 numrin e trofeve të fituar Lionel Mesi është fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2015. Mbrëmja gala e FIFA-s në Zyrih e ka shtuar edhe më shumë lavdinë e yllit argjentinas, i cili ka siguruar për herë të pestë këtë trofe personal, pas d

Shqipëria në Euro 2016, kuqezinjtë mësojnë sot emrat e kundërshtarëve
  • 2015-12-12

Shqipëria në Euro 2016, kuqezinjtë mësojnë sot emrat e kundërshtarëve

Në orën 18:00, hidhet shorti që do të zbulojë rrugëtimin në pjesëmarrjen e parë historike Ermal Kuka Kombëtarja shqiptare e futbollit do të njihet sot me “pengesat” që do të ketë në rrugëtimin e saj historik në Euro 2016. Në orën 18:00, në “Pallatin e Kongres

No Pic available
  • 2015-06-03

Blater jep dorëheqjen, 5 ditë pas zgjedhjes

Kreu i FIFA-s bën prapakthehu në vendimin për të drejtuar institucionin. Bota e futbollit feston Blater – Zvicerani largohet nga FIFA pas 17 viteve në drejtimin e saj, ndërsa ishte votuar të premten për mandatin e pestë Pesë ditë pas zgjedhjes së tij si president i FIFA-s dhe pas