Rezultate te kerkimit per termin: +Rudina +Xhunga

Meta: total 484 / total_found 484 / time 0.000 / keyword[0] rudina / docs[0] 2496 / hits[0] 4594 / keyword[1] xhunga / docs[1] 749 / hits[1] 1614 /
Rrëfehet nipi i Balilit: Ja si e dorëzova xhaxhain te drejtori i policisë Ardi Veliu
  • 2019-01-16

Rrëfehet nipi i Balilit: Ja si e dorëzova xhaxhain te drejtori i policisë Ardi Veliu

Kryetari i Bashkisë së Delvinës, Rigels Balili, njëkohësisht nipi i Eskoparit të Ballkanit ka rrëfyer sot disa detaje të rëndësishme nga momenti i dorëzimit të Klementit në polici. Kryebashkiaku i Delvinës tha për emision Dritare të gazetares Rudina Xhunga se, Klement Balili është

Vrasja e shqiptarit në Korfuz, autori grek: Po më dole para do të eliminoj!
  • 2018-12-05

Vrasja e shqiptarit në Korfuz, autori grek: Po më dole para do të eliminoj!

Petrit Zilfe, një 63-vjeçar nga Berati mbeti viktimë e një sulmi me armë zjarri nga një ekstremist i Agimit të Artë në Korfuz të Greqisë. Ai ishte viktima e tretë në vetëm një javë në territorin helen. 63 vjeçari doli të dielën e shkuar nga shtëpia e tij në Lefkini, ku jetonte

Aventurat e një beqari francez
  • 2018-01-04

Aventurat e një beqari francez

Historitë e aventurave të një beqari francez, do të vijnë përmes komedisë Boeing Boeing, e cila do të ngjitet më 6 janar në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental Kujtim spahivogli, në bashkëpunim me Ambasadën Franceze në Tiranë. Shkruar nga Marc Camoletti, përshtatur shqip nga Na

Sondazhi/ Kush është emisioni më i pëlqyer në Vizion Plus
  • 2017-09-11

Sondazhi/ Kush është emisioni më i pëlqyer në Vizion Plus

Sondazhi i IPR Marketin për Ora News, zbulon se kush janë dy programet më të ndjekura në televizionin Vizion Plus. Kështu, rreth 49% thonë se ndjekin emisionin Oktapod dhe 35% emisionin Dritare. Për sa i përket pëlqyeshmërisë, dy emisionet marrin përqindje të barabarta. Kur bëhet fjal

Sondazhi/ Zbulohet cili është emisioni televiziv më i ndjekur
  • 2017-09-11

Sondazhi/ Zbulohet cili është emisioni televiziv më i ndjekur

Kush janë emisionet televizive më të ndjekur në Shqipëri? Cilët pëlqehen më shumë? Kush janë drejtuesit e këtyre televizioneve që pëlqehen më shumë? Nga të dhënat, rezulton se 88% e shqiptarëve shohin televizion. Në sondazh janë marrë emisionet e Top Channel, Tv Klan, Vizion Plu

Kur Mimoza Ahmeti intervistonte Edi Ramën
  • 2017-08-23

Kur Mimoza Ahmeti intervistonte Edi Ramën

Kjo intervistë me Mimoza Ahmetin është realizuar nga Rudina Xhunga në 10 shkurt 1996. Kur kafsha brenda meje sbindet, nuk i jap të hajë, e lidh dhe i lexoj poezitë e Rudian Zekthit.- thotë Ahmeti në këtë bisedë të gjatë që dritare.net e sjell të plotë e të pandryshuar, siç ësht

No Pic available
  • 2017-06-12

Basha: LSI do të jetë në opozitë, për 8 vjet ndërtoi modelin klientelist

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka mbyllur derën LSI duke deklaruar se ajo do të jetë në opozitë. Në një intervistë për emisionin “Dritare” të gazetares Rudina Xhunga, Basha tha se LSI ka abuzuar me pushtetin. Ai tha se në 8 vite ka krijuar modelin e një partie klienteliste.