Rezultate te kerkimit per termin: +Rudnic

Total: 121
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.697Z

Gërmimet në Rudnicë, fillojnë me 10 prill

Është pritur me muaj për të marrë rezultatet dhe më në fund janë hequr ato pak dyshime që ishin për varrezë masive në Rudnic të Rashkës. Nga 6 mostratë ishin dërguar për analizë të ADN-së, nga mbetje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.035Z

Fillon hulumtimi i lokacionit në Rudnicë

Sot, ekspertët e mjekësisë ligjore të EULEX-it nga Departamenti i Mjekësisë Ligjore (DML) dhe autoritetet serbe filluan me hulumtimin e një lokacioni për të cilin dyshohet të ketë një varrezë masive që daton nga koha e konfliktit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.326Z

Përfundojnë gërmimet në Rudnicë, gjenden 50 trupa

64 ditëve punë në Rudnicë të Rashkës, këtë të mërkurë u ka ardhur fundi, raporton KTV. Në lokacionin e parë, ku nisen gërmimet më 23 prill, zyrtarisht është mbyllur puna sepse aty ekspertët thonë se nuk ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.438Z

Serbi, gjendet 17 trupa shqiptare në varrezën masive të Rudnicës

RUDNICË- Zyrtarët e Kyrqit të Kuq Ndërkombëtar (ICRC) në Gjenevë deklaruan se sot janë gjetur 17 kufoma, të cilat mendohet se janë shqiptarë të zhdukur gjatë luftës së Kosovës. Mbetjet skeletore janë gjetur në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.930Z

Nisin gërmimet për dy varre masive në Rudnicë të Rashkës

RASHKË- Ka nisur nga puna për gërmimin e dy varreve masive në Rudnicë (Rashkë) ku mendohet se janë groposur rreth 300 trupat e shqiptarëve të vrarë nga serbët gjatë konfliktit në Kosovë. Me presionin e ndërkombëtar&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.640Z

ADN-ja konfirmon se në Rudnicë janë groposur shqiptarë

BEOGRAD- Rezultati i analizave të kryera nga ekspertët serbë në Beograd ka dalë javën e kaluar. Ato konfirmojnë se në varrezën masive në Rudnicë ka trupa shqiptarësh. Vitin e kaluar janë nxjerrë mbetjet mortore të katër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.948Z

EULEX: Ende s’dihet numri i të varrosurve në Rudnicë

Misioni evropian për sundimin e ligjit EULEX vlerëson se “zbulimi i varrezës masive në Rudnicë, Rashkë, është rezultat i një pune përgatitore intensive, të kryer për muaj të tërë, në të cilën ësht&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama