Rezultate te kerkimit per termin: +Rugovs

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Pse fitoi Hashim Thai

Fitorja e Partis Demokratike t Kosovs n zgjedhjet parlamentare dhe lokale t 17 nntorit, erdhi si rezultat i nj pune ngulmuese t kreut t saj, Hashim Thait dhe shtabit t tij, q diti t artikuloj qart ofertn para qytetarve t Kosovs. S paku gjasht muaj m hert, lideri i PDK-s e pati filluar nj komunikim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Vetm parimi nj antar nj vot mund ta shptoj LDK-n

Dy vjetori i vdekjes s Ibrahim Rugovs e gjeti Lidhjen Demokratike t Kosovs n nj konfuzion t kamufluar, por gjithsesi virulent, pas disfats s rnd q psoi kjo parti n zgjedhjet paramentare t 17 nntorit dhe balotazhit t zgjedhjeve lokale t 8 dhjetorit t vitit t shkuar. Kur i pati mbyllur syt njeriu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Humbja e LDK-s: nj humbje e paralajmruar

Humbja e Lidhjes Demokratike t Kosovs n zgjedhjet e 17 nntorit 2007, ka qen n t vrtetet nj humbje e paralajmruar, pr t ciln askush brenda saj nuk guxonte t fliste publikisht. S paku q nga viti 1999, pas debaklit t saj t plot politik, ishte injektuar ideja se askush n at parti nuk duhej t fliste pr a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.572Z

Veterant reagojn pr rastin “Bllaca”

Lidhur me zhvillimet e fundit n Kosov, shoqata e veteranve t UK-s i bn thirrje kryetarit t Kuvendit t Kosovs, Jakup Krasniqi, t mos lejoj q foltorja e legjislativit t prdoret pr shtje private e t fushats zgjedhore e aq m pak t sulmohet UK dhe udhheqja e saj. N mnyr t veant, shoqata reagon ndaj dek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Organizata e Veteranve e prjashton Gecin

Organizata e Veteranve t Lufts s UK-s njoftoi sot se e ka prjashtuar nga radht e saj Gani Gecin, me arsyetimin se ai kashkelje t rnd t statutit t organizats dhe ka njollosur vlerat e UK-s. Vendimi pr prjashtim sht marr nga Kryesia e ksaj organizate, gjat mbledhjes s mbajtur m 10 dhjetor. Prmes n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.538Z

Haziri: Rugova vazhdon t jetoj

Lidhja Demokratike e Kosovs (LDK) shnoi sot ditlindjen e ish-presidentit Ibrahim Rugova. Drejtuesit e LDK-s, n nj konferenc pr media, than se presidenti i par i Kosovs dhe vizioni i tij vazhdon t jetoj me LDK-n dhe me popullin e Kosovs. Nnkryetari i LDK-s, Lutfi Haziri, bri nj ndrlidhje t datlindj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.335Z

Vitalij urkini n rolin e Gjeneralit Protakov

N vitin 1993 Vitalij urkini nuk krkonte ngritjen e ndonj komisioni faktmbledhs, por i besonte vetm versionit t Millosheviit, t cilit dukej se po i shkonte mir kungulli mbi uj. Ngritja e nj komisioni faktmbledhs t Kshillit t Sigurimit pr t rishikuar gjendjen n terren, pas dorzimit t planit t Marti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama